Osoby po 50. roku życia i medycy będą mogli otrzymać trzecią dawkę szczepionki

Osoby po 50. roku życia i medycy będą mogli otrzymać trzecią dawkę szczepionki

Przyjęto rekomendację przewidującą, że po sześciu miesiącach od pełnego zaszczepienia będzie można stosować trzecią dawkę przypominającą. Mogą z tego skorzystać osoby powyżej 50 lat i medycy.

Premier we wtorek 21 września, poinformował, że przyjęta została rekomendacja przewidująca, że po sześciu miesiącach od pełnego zaszczepienia będzie można stosować trzecią dawkę przypominającą.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zwracał uwagę, że ochrona po szczepieniach przeciwko SARS-CoV-2 – podobnie jak w przypadku innych szczepień – z biegiem czasu maleje.

- Dlatego wiele krajów zdecydowało się na podanie trzeciej dawki i także my – za rekomendacją Rady Medycznej – taką trzecią dawkę przypominającą chcemy skierować dla Polaków – powiedział.

Już teraz trzecią dawkę mogą przyjmować niektórzy pacjenci ze schorzeniami obniżającymi odporność. Jako trzecia dawka będą stosowane szczepionki firm Pfizer i Moderna. Zgodnie z rekomendacją Rady Medycznej możemy te dawki stosować po szczepionkach jednodawkowych, możemy te preparaty mieszać.

Więcej o:
szczepionki szczepienia covid szczepienia radomsko szpital radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE