Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy

Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy

Punktualnie o godzinie 9.00 w całej Polsce rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów. We wtorek uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej przystąpili do egzaminu z języka polskiego.

W związku z epidemią koronawirusa egzaminy organizowane są z zachowaniem reżimu sanitarnego. Każdy uczeń musiał wejść do szkoły w maseczce ochronnej a przed wejściem na salę egzaminacyjną zobowiązany był do dezynfekcji rąk. Przed wejściem do sali z uczniami nie mogły przebywać osoby towarzyszące.

- Oczywiście, taki egzamin to duży stres. Tym bardziej, że przez ostatnie kilka miesięcy nie chodziliśmy do szkoły, tylko uczyliśmy się zdalnie. A to nie to samo, co bezpośredni kontakt z nauczycielami. Dlatego dla mnie i myślę, że dla innych osób jest to podwójny stres – usłyszeliśmy od jednej z ósmoklasistek.

Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Od jego wyniku zależy jednak to, czy uczniowie dostaną się do swojej wymarzonej szkoły średniej.

W środę uczniowie przystąpią do testu z matematyki, natomiast w czwartek będą pisać egzamin z języka obcego.

Wyniki egzaminów ogłoszone zostaną 31 lipca 2020 r.

Na zdjęciach uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku.

Więcej o:
radomsko egzaminy ósmoklasiści psp1 w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE