Ósmoklasiści przystąpili do egzaminu

W całym kraju rozpoczął się egzamin ósmoklasistów. We wtorek, 25 maja 2021 r., punktualnie o godz. 9.00 uczniowie przystąpili do testu z języka polskiego.

Egzamin wieńczący naukę w szkole podstawowej przeprowadzany jest z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

We wtorek uczniowie piszą egzamin z języka polskiego, w środę z matematyki, natomiast w czwartek z języka obcego nowożytnego.

Redakcja portalu Radomsko24.pl towarzyszyła przed egzaminem uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku.

- Staraliśmy się tak rozmieścić uczniów, żeby nie było dla nich żadnego zagrożenia. Egzamin ten będzie dla nas sprawdzianem, na ile zdalne nauczanie spełniło swoją rolę – mówi Marek Biesiada, dyrektor PSP nr 1 w Radomsku.

W Radomsku do egzamin przystąpiło ok. 410 uczniów ostatnich klas szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto.

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca  2021 r. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca 2021 r.

Wyniki egzaminu, liczone w punktach, mają decydujący wpływ na to, do jakiej szkoły ponadpodstawowej dostanie się uczeń. Oprócz nich liczą się również oceny na świadectwie końcowym oraz dodatkowe osiągnięcia ucznia.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko psp1 radomsko szkoła egzamin egzamin ósmoklasistów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE