Osiem tysięcy biegaczy. Wśród nich radomszczanie

Fot. fot. Silesia Maraton

Na listach startowych trzynastej edycji imprezy Silesia Marathonu, w tym roku znajduje się ponad 8 tysięcy uczestników. Biegowe święto na Górnym Śląsku odbędzie się w niedzielę, 3 października. Zawodnicy wystartują na trzech dystansach: ultramaratonu (50 km), maratonu i półmaratonu. Wśród nich nie zabraknie kilkunastu biegaczy z Radomska. Na starcie ultra maratonu 50 km stanie Artur Szponder.

- Zamierzam biec 5'50" na kilometr. Limit ultramaratonu jest 6 godzin, a gdy zmieszczę się w pięciu godzinach, to będzie mój sukces i radość z biegu - mówi Artur Szponder.

Na starcie półmaratonu staną miedzy innymi Ireneusz Domagalski, Sebastian Pierzchalski czy nasz redakcyjny kolega Irek Staszczyk. 

W niedzielę 3 października, zapraszamy na krótkie relacje wideo ze startu, trasy i mety Silesia Marathon 2021.

Warto wiedzieć. Silesia Marathon to największa impreza biegowa regionu. To już trzynasta edycja tego niezwykłego wydarzenia. Trzynastka okazała się szczęśliwa, bo jeszcze nigdy śląski maraton nie zebrał tak licznego grona zawodników na starcie imprezy.

Zawodnicy wystartują spod bram Stadionu Śląskiego i pobiegną przez, Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Bieg kończy się na bieżni Stadionu Śląskiego, który tego dnia będzie otwarty dla kibiców.

Więcej o:
silesia maraton irek staszczyk maraton silesia maraton 2021
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE