Orkiestry Dęte rywalizowały w Pławnie

Dziesięć orkiestr Dętych z Pławna, Gidel, Kłomnic, Rząśni, Kruszyny, Mykanowa, Żytna, Ostrowy nad Okszą, Raciborowic i Wręczycy Wielkiej wzięło udział w I Świętojańskim Festiwalu Orkiestr Dętych.

Dziesięć orkiestr Dętych z Pławna, Gidel, Kłomnic, Rząśni, Kruszyny, Mykanowa, Żytna, Ostrowy nad Okszą, Raciborowic i Wręczycy Wielkiej wzięło udział w I Świętojańskim Festiwalu Orkiestr Dętych. Festiwal odbył się w Pławnie w niedzielę 17 czerwca.

 

Impreza rozpoczęła się od przemarszu orkiestr spod Kościoła Św. Biskupa Stanisława Męczennika w Pławnie na stadion sportowy. Tam na festiwalowej scenie orkiestry prezentowały przygotowane przez siebie utwory. Repertuar zespołów był naprawdę różnorodny - publiczność mogła usłyszeć zarowno melodie ludowe, muzykę klasyczną, jak również utwory popularne, słyszane na co dzień w radiu.

 

Jury po przesłuchaniu wszystkich orkiestr wyłoniło zwycięzców. I tak I miejsce zajęła Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wręczycy Wielkiej.  II miejsce przypadło  Dziecięcej Orkiestrze Dętej OSP z Mykanowa, a trzecie otrzymały: Orkiestra Dęta z Pławna i Orkiestra Dęta OSP w Kruszynie.

 

Imprezę, zgodnie ze świętojańskim obyczajem, zakończyło puszczanie wianków oraz wspólne ognisko.

 

Organizatorami festiwalu byli: Pławińskie Towarzystwo Muzyczne, Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach oraz Gmina Gidle.

Więcej o:
pławno orkiestry dęte
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE