Orkiestra Owsiaka zagra także w Przedborzu

Bardzo atrakcyjne zapowiada się 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przedborzu. To już czwarty odjazd "Przystanku Przedbórz".

Bardzo atrakcyjne zapowiada się  22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przedborzu. To już czwarty odjazd "Przystanku Przedbórz". W tym roku zebrane pieniądze przeznaczone będą na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

12 styczna (niedziela) w dzień Finału, od godzin porannych do 13:30 trwać będzie kwesta na ulicach Przedborza, Wielgomłyn, Bąkowej Góry, Ręczna, Gór Mokrych, Strzelec Małych, Czermna i Fałkowa. O godzinie 13:00 Straż Pożarna z OSP i motocykliści z Chapter Przedbórz Weteran Club MC Poland przejadą „na sygnale” po mieście zapraszając wszystkich do udziału w imprezie.

Tradycyjnie sztab "Przystanku Przedbórz" będzie mieścił się w miejscowym Domu Kultury, gdzie odbędą się koncerty i licytacje orkiestrowych gadżetów. - O godzinie 14:00 powitamy wszystkich „Hymnem WOŚP” i ruszamy z koncertem. Wystąpią przedborskie przedszkolaki, młodzież szkolna z ZSG Przedbórz. PSP z Wielgomłyn zaprezentuje występy zespołowe, duet gitarowy.  Strażacy z OSP Przedbórz zapraszają na pokaz ratownictwa - informuje o atrakcjach szef przedborskiego sztabu Łukasz Czuryłło.

- Pokaże się także Chór Klubu Seniora, Przedborska Orkiestra Dęta w jazzowym rytmie, kibice MKS Pilica i hip - hopowcy oczywiście bez propagowania rasizmu i przemocy -
dodaje szef sztabu. Gościem specjalnym będzie zespół BREHT z Kęt grający melodyjną mieszankę punk rocka, power popu, ska i reggae - zwycięzcy Kęckich Nocy Rockowych. Po koncercie będzie można kupić ich debiutancką płytę „Z gitarą na gazeli”.

- W przerwach zapraszamy do udziału w licytacjach. Licytujemy wielką muchę pod szyję, ananas, złoty znaczek Motoserca, gadżety WOŚP, piłkę z autografami zawodników MKS Pilicy. Zapewniamy też kugiel, tablicę do rysowania i choppery do pamiątkowych zdjęć - dodaje Łukasz Czuryłło.

Punktualnie  o godz. 20:00 nad przedborskim rynkiem rozbłyśnie  „Światełko do nieba”.

W organizację WOŚP w Przedborzu włączył się Miejski Domu Kultury w Przedborzu, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Przedborskiej, Urząd Miasta i Gminy oraz Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Przedborzu.

Więcej o:
wośp wośp 2014 wielka orkiestra świątecznej pomocy wośp przedbórz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE