Organizacje pozarządowe w Radomsku. Nie wszystkie konkursy udało się rozstrzygnąć

Organizacje pozarządowe w Radomsku. Nie wszystkie konkursy udało się rozstrzygnąć

Każdego roku w miejskim budżecie w Radomsku rezerwowany jest ok. 1 mln złotych na konkursy dla Organizacji Pożytku Publicznego. Za pieniądze te organizacje mogą realizować różnego rodzaju zadania. W tym roku – z uwagi na epidemię koronawirusa, nie wszystkie organizacje skorzystały z tego typu wsparcia.

Nie wszystkim organizacjom pozarządowym udało się przystąpić do konkursów i zaproponować zadania, na które chcą pozyskać dofinansowanie. Przeszkodą była epidemia koronawirusa.

- Epidemia uniemożliwiła niektórym organizacjom wzięcie udziału w konkursach. Niestety, nie wiemy, jak sytuacja potoczy się dalej, czy organizacje będą w stanie przygotować takie działania, na których realizację pozwoli obecna sytuacja epidemiczna. Nie wiemy tym samym, czy organizacje te będą przystępować do konkursów – wyjaśnia Wioletta Marcinkowska, kierownik Centrum Aktywności Społecznej Urzędu Miasta w Radomsku.

O sytuacji związanej z konkursami dla Organizacji Pożytku Publicznego rozmawiali radni z Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Rady Miasta w Radomsku. Interesowało ich między innymi, co stanie się z pieniędzmi, które były przeznaczone dla organizacji pozarządowych.

- Te pieniądze oczywiście nie przepadną. Będą w budżecie i będzie je można przeznaczyć na inne cele – mówi kierownik Marcinkowska.

Zdaniem części radnych, niewykorzystane środki należy przeznaczyć na wsparcie bieżącej działalności organizacji, które w związku z epidemią znalazły się w trudnej sytuacji. Jak się jednak okazuje, nie jest to możliwe.

- Miasto może wspierać tylko konkretne działania organizacji. Nie może przeznaczać pieniędzy na bieżące funkcjonowanie. O tego typu wsparcie organizacje mogą się starać w ramach programów pomocowych tarczy antykryzysowej – zauważa Wioletta Marcinkowska.

Więcej o:
radomsko urząd miasta rada miasta organizacje pożytku poblicznego konkursy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE