Opłaty za telewizor w szpitalu. Pacjenci mają gorzej niż więźniowie?

Opłaty za telewizor w szpitalu. Pacjenci mają gorzej niż więźniowie? Fot. pixabay.com

W większości szpitali w Polsce pacjenci muszą ponosić opłatę za korzystanie z zainstalowanych w salach telewizorów. Tak samo jest w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Zdaniem powiatowego radnego Szymona Zyberynga, powinno się to zmienić. Jak zauważa samorządowiec, nawet w zakładach karnych osadzeni mogą korzystać za darmo z własnych telewizorów. Dyrektor szpitala tłumaczy, że woli inwestować pieniądze w rozwój usług medycznych, niż w montaż instalacji TV.

Pytanie dotyczące ponoszenia opłat za korzystanie w szpitalu z telewizorów radny Szymon Zyberyng zadał podczas środowej (24 czerwca 2020 r.) sesji Rady Powiatu Radomszczańskiego.

- Lepiej mają osoby osadzone w zakładach karnych, bo mogą korzystać z własnych telewizorów. W szpitalu za oglądanie telewizji trzeba płacić – mówił Szymon Zyberyng.

Jak wyjaśnił dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku, opłaty za możliwość korzystania z telewizora pobierane są w większości szpitali. Usługę dostępu do telewizji świadczą zewnętrzne firmy. Dla szpitali, takich jak radomszczański jest to znacznie bardziej opłacalne.

- Montaż instalacji telewizyjnej, dzięki której pacjenci mogliby korzystać z własnych telewizorów to są naprawdę bardzo duże koszty, na które nas nie stać. Proszę pamiętać, że rolą szpitala jest przede wszystkim leczenie pacjentów. Pieniądze – zamiast na montaż instalacji audiowizualnej wolę przeznaczyć na rozwój usług medycznych – tłumaczy Piotr Kagankiewicz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Jak zauważył dyrektor, korzystanie w szpitalu z telewizora to nie jest duży wydatek. Pierwsza godzina korzystania z odbiornika kosztuje 2 zł. Możliwość oglądania telewizji przez cały dzień to koszt 6 zł.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko opłaty za telewizor
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE