Opłatek dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Opłatek dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Fot. Urząd Miasta w Radomsku

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował Wigilię dla osób starszych, schorowanych, nierzadko samotnych radomszczan, aby choć na moment dać im nieco zapomnieć o trudach codzienności.

18 grudnia w restauracji „Zameczek” w Radomsku, zasiedli podopieczni oraz zaproszeni goście przy pięknie udekorowanych stołach, nakrytych białymi obrusami i zastawionych wigilijnymi potrawami.

Wieczerza wigilijna była uroczysta i bardzo tradycyjna. W spotkaniu opłatkowym wzięli udział:prezydent – Jarosław Ferenc i wiceprezydent – Małgorzata Kańska-Kipigroch. Uczestnicy spotkania usłyszeli życzenia bożonarodzeniowe od prezydenta miasta i dyrektora MOPS-u pana Andrzeja Barszcza. Prezydent życzył wszystkim "zdrowia, wszelkiej pomyślności, dużo uśmiechu i optymizmu pomimo trudów i przeciwności losu, nie tylko w okresie świątecznym ale także w całym nadchodzącym 2020 r.".

Był chwila refleksji nad wersami z Ewangelii św. Łukasza, wygłoszonej przez ks. Piotra Hernoga proboszcza Parafii św. Marii Magdaleny, krótka modlitwa i wspólne śpiewanie kolęd oraz dzielenie się opłatkiem. W końcu wszyscy mogli zasiąść do stołów. Na liście serwowanych potraw znalazły się zupa grzybowa i ryba, nie zabrakło też pierogów, kapusty z grochem, śledzi oraz słodkich wypieków.

Spotkanie miało charakter integracyjny, ale też – rodzinny. Dzięki trosce „pracownic-opiekunek” z MOPS-u, dało się odczuć pewną podniosłość, ale także dużą troskę, ciepło i wielką serdeczność.

Organizatorzy podziękowali za pomoc panu Andrzejowi Kopcowi.

Więcej o:
urząd miasta w radomsku miejski ośrodek pomocy społecznej pomoc społeczna wigilia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE