Opieszałość Przewodniczącego Rady Miasta w oczach radnych FS-G

Radni Forum Samorządowo-Gospodarczego na środowym posiedzeniu Rady Miasta wystosowali apel do Przewodniczącego Rady Miejskiej Jacka Gębicza, w którym wyrażają głębokie zaniepokojenie... ››

Radni Forum Samorządowo-Gospodarczego na środowym posiedzeniu Rady Miasta wystosowali apel do Przewodniczącego Rady Miejskiej Jacka Gębicza, w którym wyrażają  głębokie zaniepokojenie opieszałością pracy Rady.

 

Treść apelu:

 

Minął kwartał 2011 roku, tymczasem plany pracy poszczególnych komisji Rady nie są zrealizowane nawet w 10%. Najbardziej niepokoi jednak fakt, iż bez rozpatrzenia pozostaje wiele spraw zgłaszanych przez mieszkańców Radomska. Zamiast reagować na sygnały społeczeństwa, Przewodniczący Komisji Rady Miejskiej odkładają je, bez terminowego rozpatrzenia. Do dnia 14.04.2011 bez rozpatrzenia pozostały:
- dwa pisma dotyczące  mieszkańców  i spraw miasta skierowane do komisji zdrowia z 22 marca i 7 kwietnia;
- dwa pisma dotyczące  mieszkańców i spraw miasta skierowane do komisji oświaty z 7 marca i 11 marca;
- cztery pisma dotyczące  mieszkańców i spraw miasta skierowane do komisji gospodarki komunalnej z 2, 8, 17 i 22 marca.
Ponadto komisje zdrowia i rewizyjna do wspomnianego dnia nie zrealizowały żadnego punktu z planu pracy przyjętego na bieżący rok.


W naszej opinii Rada jako najważniejszy organ władzy w mieście, powołany do pracy przez wyborców, nie spełnia swoich zadań ustawowych i statutowych,  a znaczna część radnych nie jest w stanie ich realizować, m.in. dlatego, iż nie zostali dopuszczeni do pracy we wszystkich komisjach Rady, w których chcieli pracować. Znacznie spadła, w porównaniu do poprzedniej kadencji statystyka posiedzeń komisji.
Przede wszystkim nie do zaakceptowania jest lekceważenie spraw mieszkańców. Apelujemy o poprawę tej sytuacji przypominając, że za organizację pracy Rady odpowiada Przewodniczący Rady Miejskiej.

 

Apel podpisali radni z FS-G: Edyta Sapis, Grzegorz Skalik, Edward Szczrebiński, Zbiegniew Piechowicz.

 

Odpowiedź radnych koalicji

Więcej o:
radomsko apel polityka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE