Opiekun osób starszych – czy ten zawód nadal będzie popularny?

Opiekun osób starszych – czy ten zawód nadal będzie popularny?

W Polsce – ale i w całej Europie – mamy do czynienia z szybko starzejącym się społeczeństwem. Już teraz tysiące osób potrzebują nie tylko fachowej opieki medycznej, ale również – opieki rodziny lub specjalnie wykwalifikowanej osoby. Z tego względu oferty pracy dla opiekunów osób starszych będą pojawiać się coraz częściej.

Praca opiekunki seniora – gwarancja łatwego znalezienia pracy w zawodzie

Obecnie na rynku pracy poszukiwani są nie tylko programiści czy specjaliści ds. e-commerce – rośnie też liczba ofert dla przedstawicieli zawodów medycznych i związanych z opieką nad seniorami. Z roku na rok nie tylko przybywa starszych osób potrzebujących opieki, ale również – rośnie świadomość społeczeństwa na temat tego, jak istotne jest wsparcie ze strony specjalistów.

Dodatkowo warto również pamiętać, że wiele osób nie jest w stanie codziennie zajmować się chorymi czy osłabionymi członkami rodziny – np. ze względu na fakt, że mieszkają w innym rejonie Polski lub pracują do późnych godzin. To m.in. dlatego obecnie bez problemu można znaleźć ofertę pracy dla opiekunów osób starszych.

Należy też mieć na uwadze, że seniorów będzie stale przybywać. Z danych Biura Analiz Parlamentu Europejskiego z 2019 r. wynika, że do 2050 r. w UE na każdą osobę w wieku 65 lat i więcej będą przypadać tylko dwie osoby w wieku produkcyjnym (od 15 do 64 lat). Dla porównania – jeszcze w 2001 r. na jednego seniora przypadały aż cztery osoby w wieku produkcyjnym. Jasne jest zatem, że nawet mimo najlepszych chęci, wielu ludzi nie jest i nie będzie w stanie opiekować się starszymi bliskimi.

Opieka nad seniorem: gdzie szukać ofert pracy?

Najłatwiej znaleźć oferty pracy dla opiekunów osób starszych w internecie – np. na portalach ogłoszeniowych. Dobrym rozwiązaniem może być również zajrzenie do ofert pracy opublikowanych na stronach firm i agencji, które świadczą usługi opiekuńcze – i szukają osób chętnych do wykonywania zawodu opiekuna seniorów.

Tak działa np. Promedica24 – firma poszukuje i przygotowuje do podjęcia pracy zarówno na terenie Polski jak i Wielkiej Brytanii czy Niemiec (oferty pracy dla opiekunów firma publikuje na stronie https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/).

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE