Operacja III liga

RKS Radomsko, beniaminek III ligi grupy I, w poniedziałek 1 lipca, rozpoczął przygotowania do ligowego sezonu 2019/20.

Na pierwszym treningu pod wodzą nowego trenera Waldemara Tęsiorowskiego, stawili się piłkarze, którzy wywalczyli awans do III ligi, a także kilku nowych graczy. W kadrze jest blisko 30 zawodników. W klubie testowani będą także obcokrajowcy (Hiszpan i Macedończyk). Na dziś wiadomo, że drużynę opuścili Bartosz Bujalski i bramkarz Krzysztof Pilarz.

- Liczę na to, że RKS po takich suchych latach, zacznie się odbudowywać i zacznie piąć się w górę. Chcę, aby klub w sezonie 2019/2020 pokazał się w lidze z jak najlepszej strony. Cieszę się także z awansu RKS radomsko do III ligi i liczę na to że będzie coraz lepiej – mówił podczas pierwszego treningu trener Waldemar Tęsiorowski, który jeszcze w latach 90. XX w grał w RKS Radomsko.

Nowym asystentem trenera został Łukasz Pelrliński.

- Chciałbym podziękować trenerowi i działaczom, za zaufanie oraz wyróżnienie. Ja ze swojej strony mogę obiecać, że zrobię wszytko, aby ta współpraca była jak na najwyższym poziomie. W poprzednim sezonie pokazaliśmy, że RKS to jest dobra drużyna, jest super atmosfera. Pracujemy dalej i z niecierpliwością czekamy na rozgrywki III ligi - powiedział Łukasz Perliński.

- Bardzo się cieszymy z obecności trenera Tęsiorowskiego, ale także z obecności Łukasza Perlińskiego w sztabie szkoleniowym. Jest to człowiek stąd. Człowiek, na którego nie baliśmy się postawić. Jest zawsze pierwszy na treningu, a wychodzi ostatni ze stadionu. Bardzo sobie to cenimy – podkreślił z kolei Jakub Mielczarek z zarządu klubu RKS Radomsko.

Poniedziałkowe zajęcia miały charakter wprowadzający podobnie jak pierwszy tydzień treningów. Na początek zwodnicy trenować będą pięć dni w tygodniu. Zawodnicy zostaną także zważeni i przejdą testy wydolnościowe. W trakcie przygotowań do sezonu zawodnicy będą korzystać z obiektów głównie w Radomsku.

Pierwszy sparing żółto-niebiescy rozegrają w sobotę 6 lipca a ich rywalem będzie Skra Częstochowa. Władze klubu czynią starania, aby jedna z gier kontrolnych odbyła się w Radomsku.

Liga rusza na początku sierpnia.

Więcej o:
rks rks radomsko kibice kibice rks
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE