„Operacja czysta rzeka” również w powiecie radomszczańskim. Weź udział w akcji!

„Operacja czysta rzeka” również w powiecie radomszczańskim. Weź udział w akcji! Fot. mat. organizatora

Uznajemy wyjątkowość otaczającej nas natury oraz bogactwo unikalnej fauny i flory naszych regionów, a także jedyny w swoim rodzaju ich niepowtarzalny krajobraz. Dlatego postanowiliśmy działać i wziąć sprawy w swoje ręce, aby zachować kolejnym pokoleniom jak najwięcej z naturalnego środowiska i otaczającej przyrody oraz zneutralizować ślad naszej krótkiej obecności na Ziemi – mówią pracownicy Starostwa Powiatowego w Radomsku i zachęcają do udziału w akcji „Operacja czysta rzeka”.

Projekt „Operacja Czysta Rzeka” to jedna z największych ogólnopolskich akcji społecznych polegająca na zbiórce odpadów z koryt rzek, ich brzegów oraz terenów zielonych i rekreacyjnych gmin i miast. Jej głównym celem jest aktywizacja turystyczno-rekreacyjna i promocja dolin rzek i ich naturalnych ekosystemów. Akcja zwraca uwagę na wszechstronny problem zaśmiecania terenów - szczególnie tych o wysokich walorach przyrodniczych, kulturowych i historycznych.

17 kwietnia, w dniu finału akcji zostanie zorganizowane sprzątanie terenu rzeki Warty wraz z przyległymi starorzeczami na odcinku: od okolic starorzecza „Podkowa” w Jankowicach do ujścia dawnego koryta Warty (teren za mostem w Zakrzówku Szlacheckim).

- Wszystkich, którzy tak jak my uważają, że „Warto dbać o Wartę” zapraszamy do udziału w akcji – zachęcają organizatorzy akcji.

Chętni mogą zapisać się na: https://system.operacjarzeka.pl/warto-dbac-o-warte,45 

Rejestracja ułatwi kwestie formalne i organizacyjne oraz dobranie rozmiaru pamiątkowej koszulki.

Każdy zarejestrowany Wolontariusz otrzyma od organizatorów akcji: koszulkę, worki na śmieci, rękawice oraz niespodziankę.

Akcja odbędzie się 17 kwietnia o godz. 9.00. Zbiórka uczestników na parkingu przy Zbiorniku Zakrzówek Szlachecki w Zakrzówku Szlacheckim.

Więcej o:
operacja czysta rzeka akcja zakrzówek szlachecki sprzątanie warta rzeka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE