„Ontex” i ZSP 1 w Radomsku rozpoczynają współpracę. Powstała klasa patronacka

Fot. Wojciech Bojdo

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku i Ontex Polska podpisali umowę o współpracy. Na mocy wcześniejszych rozmów i porozumienia z początkiem roku szkolnego 2023/2024 w szkole została utworzona klasa patronacka Ontex o profilu mechanik monter maszyn i urządzeń. W piątek, 17 listopada 2023 r. podpisano umowę o współpracy.

Umowa między szkołą a firmą Ontex pozwoli na wsparcie przez Ontex procesu kształcenia i zapewnienie mu wysokiej jakości przez trzyletni cykl nauczania. Uczniowie uczęszczający do klasy objętej patronatem będą pobierać teoretyczną naukę zawodu w  szkole, natomiast na terenie fabryki Ontex będą realizować szkolenia i zajęcia praktyczne. Podczas praktyk będą zdobywać niezbędne umiejętności zawodowe, współpracować z wysokiej klasy specjalistami, obsługiwać nowoczesny sprzęt i współtworzyć wdrażane w fabryce innowacje. Celem kształcenia będzie przygotowanie uczniów do wykonywania zawodu w zakresie obsługi i naprawy maszyn i urządzeń w zakładach przemysłowych. Warto podkreślić, że najlepsi uczniowie będą mieli zapewnione zatrudnienie w Ontex Polska.

- Od początku swojej działalności jesteśmy szczególnie otwarci na nowe projekty związane z edukacją i kształceniem młodych ludzi. Klasa patronacka to kolejny krok na drodze wspierania edukacji. Czujemy się bardzo dobrze przygotowani do tego przedsięwzięcia. Posiadamy niezbędne zaplecze technologiczne i młodą, świetnie wyszkoloną kadrę, a więc warunki, które pozwolą uczniom na poznawanie zawodu w nowoczesnym, dobrze zarządzanym środowisku pracy - mówi Kamila Kuprowicz, HR Manager w Ontex Polska.

- Potrzebujemy dobrych fachowców. Chcemy brać udział w kształceniu. Więc z jednej strony wiedza teoretyczna będzie pobierana w szkole, natomiast zastosowanie tej wiedzy w praktyce będzie przyuczane w zakładzie produkcyjnym – dodaje Arkadiusz Banaszek, dyrektor fabryki Ontex Polska.

- Patronat firmy Ontex polegać będzie na wspieraniu szkoły w zakresie organizowania kształcenia zawodowego, wspierania kadry pedagogicznej w kształceniu zawodowym uczniów klasy patronackiej, współdziałaniu w realizacji projektów z funduszy zewnętrznych oraz wspieraniu szkoły - oczywiście w miarę możliwości firmy - w doposażeniu w środki dydaktyczne niezbędne w procesie kształcenia zawodowego. Ponadto ta współpraca przyniesie wiele korzyści uczniom, dając im możliwość zdobycia praktycznej wiedzy i umiejętności z zakresu mechaniki maszyn i urządzeń. Uczniowie będą się kształcić w doskonałych warunkach, na nowoczesnych maszynach, pod okiem doświadczonym praktyków. Jest to również kolejny krok do integracji środowiska szkolnego z lokalnym rynkiem pracy - podkreśla Ewa Grodzicka, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1.

-----

Ontex to wiodący międzynarodowy producent środków higieny osobistej dla dzieci i dorosłych. W Polsce posiada 2 lokalizacje: biuro sprzedażowe w Warszawie i zakład produkcyjny w Radomsku. Fabryka w Radomsku została uruchomiona w 2018 roku, a w  2022 roku rozbudowano zakład i rozpoczęto proces instalacji i uruchamiania nowych linii produkcyjnych.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko ontex zsp 1 radomsko mechanik radomsko współpraca klasa patronacka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE