Oliwia Kowalska najlepsza w Moszczenicy

W pierwszą niedzielę marca, w Moszczenicy rozgrywany był III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzików. Znakomicie wypadli najmłodsi tenisiści stołowi UMLKS Radomsko.

Oliwia Kowalska i Hubert Kowalski po dekoracji w MoszczenicyDoskonale wypadła Oliwia Kowalska, która podczas turnieju wygrała wszystkie gry, pokonując w finale 3-2, Wiktorię Wrzosek z Białej Rawskiej. Dla Oliwii jest to już drugi wygrany turniej wojewódzki w tym sezonie. Dzięki zwycięstwu zagra w III Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w Krośnie w dniach 28-30 marca.

Bardzo dobrze wypadł też Hubert Kowalski, który w silnej stawce zdobył 3. miejsce, przegrywając pechowo w półfinale 2-3 z Mateuszem Grabowiczem, reprezentującym Jedynkę Łódź.

W Moszczenicy startował też Mateusz Czapla, bez większych sukcesów i ostatecznie sklasyfikowany został na miejscach 17-20. Startowało 60 najlepszych młodzików z województwa łódzkiego.

O ocenę występów naszych najmłodszych tenisistów na turnieju w Moszczenicy, zapytaliśmy opiekuna pingpongistów, Jacka Kawkę. - To bardzo dobry występ naszych najmłodszych zawodników potwierdzili, że należą do najlepszych w województwie, a konkurencja jest niesłychanie silna.  Zwłaszcza Oliwia zanotowała znakomity występ - powiedział trener.