Oliwia Kowalska na podium Grand Prix Polski

Dobre wiadomości napłynęły z Wałbrzycha, gdzie rozgrywano III Grand Prix Polski młodziczek w tenisie stołowym. Wyśmienite 3. miejsce zajęła Oliwia Kowalska z UMLKS Radomsko.

Oliwia Kowalska na trzecim stopinu podium. Fot. UMLKS
III Grand Prix Polski młodziczek rozgrywano w Wałbrzychu w dniach 13 – 15 marca. W zawodach uczestniczyła nasza najlepsza zawodniczka Oliwia Kowalska, odnosząc życiowy sukces.  W ostatecznej klasyfikacji uplasowała się na doskonałym 3. miejscu.

W drodze na podium, Oliwia Kowalska pokonała sześć wyżej notowanych zawodniczek.  W półfinale nasza zawodniczka uległa Julii Więcławskiej1-3.

Zadowolenia z gry swojej podopiecznej nie kryje trener UMLKS Radomsko, Jacek Kawka. - Jestem niesłychanie szczęśliwy po dwudniowych zmaganiach, gdzie Oliwia grała naprawdę znakomicie, osiągając wielki sukces zajmując trzecie miejsce w kraju. To osiągnięcie, na które trudno było liczyć przed zawodami – mówił trener po zawodach. Teraz przed Oliwią Kowalską występ na Mistrzostwach Polski w Luboniu (13 – 15 maja). Jak zaznacza trener, nasza zawodniczka na mistrzostwach jest w stanie walczyć o medale. Warto wspomnieć, że Oliwia Kowalska w I GPP w Nowej Rudzie zajęła 33 lokatę, na II GPP w Bilczy była już 15.

W najbliższy piątek (20 marca), Oliwia oraz Ola Barańska i Dominika Pluta zagrają w III Grand Prix Polski  w Łaziskach Górnych. Tym razem w kategorii kadetki.