Oliwia Drzazga piątą zawodniczką MŚ w podnoszeniu ciężarów do lat 20

Oliwia Drzazga piątą zawodniczką MŚ w podnoszeniu ciężarów do lat 20 Fot. PZPC

W Meksykańskiej Guadalajarze gdzie rozgrywane są Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko) wywlaczyła wysokie 5. miejsce!

Oliwia Drzazga, reprezentująca Polskę, stanęła do rywalizacji z dużym zaangażowaniem. Z wynikiem 165 kg (72 kg rwanie + 93 kg podrzut), zawodniczka z Radomska zakończyła rywalizację, plasując się na zaszczytnym piątym miejscu. Oliwia imponowała zarówno w rwaniu, jak i podrzucie, zaliczyła po dwa podejścia, w rwaniu 70 i 72 kg oraz w podrzucie 90 i 93 kg. Ostatnie próby do ciężarów 74 kg w rwaniu i 95 kg w podrzucie tym razem się nie powiodły.

Zwyciężczynią w kategorii wagowej do 49 kg okazała się zawodniczka z Tajwanu, Yi-Chen Huang, zdobywając pierwsze miejsce z wynikiem 172 kg w dwuboju (76+96). Drugie miejsce przypadło Amerykance Isabelli Mia Rodrigez, której rezultat wyniósł 171 kg (72+99). Brązowy medal powędrował natomiast do Japonii, który wywalczyła Nozomi Abe, osiągając wynik 170 kg (79+91).

- Oliwia jest naszą nadzieją w kobiecym dźwiganiu w przyszłości. Dodajmy, że jest po bardzo ciężkim sezonie. Dziś (16 listopada - red.) zaliczyła cztery podejścia. Uważam, że start był dobry. Atakując rekord Polski w rwaniu minimalnie zabrakło wysokości i sztanga spadła z przodu. Bardzo długo czekała do trzciego podejścia. Trzy razy musieliśmy podchodzić do ciężaru na rozgrzewce. W podrzucie trzecie podejście najlepiej wstała, ale minimalnie sztanga została wybita do przodu. Szkoda. Jestem zadowolony ze współpracy z zawodniczką i z jej trenerem Sławkiem Berą. Sądzę, że już niedługo wykorzysta swoje mocne strony – powiedział po występie Oliwii, trener kadry Dawid Fertykowski.

Oliwia Drzazga, mimo że nie zdobyła medalu pokazała, że jest jedną z czołowych zawodniczek w swojej kategorii wiekowej.

Więcej o:
oliwia drzazga umlks umlks radomsko ciężary
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE