Oliwia Drzazga i Katarzyna Kozera z UMLKS Radomsko mistrzyniami Polski w podnoszeniu ciężarów

Oliwia Drzazga i Katarzyna Kozera z UMLKS Radomsko mistrzyniami Polski w podnoszeniu ciężarów Fot. zawodnicy UMLKS po dekoracji

W dniach 24-27 października w Ciechanowie, odbyły się Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów do 15 lat. W zawodach startowali zawodnicy UMLKS Radomsko. Po złote krążki, a tym samym Mistrzostwo Polski sięgnęły Oliwia Drzazga i Katarzyna Kozera.

Oliwia Drzazga zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w kategorii do 49 kg (w dwuboju osiągnęła wynik 129 kg), bijąc trzykrotnie rekordy kraju.

W kategorii do 76 kg, startowała najmłodsza zawodniczka UMLKS Radomsko, Katarzyna Kozera (rocznik 2006), która zanotowała niebywały sukces, a mianowicie wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski (w dwuboju 123 kg).

W kategorii do 61 kg, startował Kacper Bartnik osiągając wysokie 7. miejsce. W klasyfikacji klubowej UMLKS Radomsko zajął 12. lokatę na 29 startujących klubów.

- Należy nadmienić, że dzięki wsparciu finansowemu przez Urząd Miasta Radomsko, OZPC w Łodzi oraz lokalnemu sponsorowi, zawodnicy UMLKS Radomsko mogli uczestniczyć w imprezie sportowej na szczeblu ogólnopolskim – mówi Sławomir Bera z UMLKS Radomsko.

Więcej o:
umlksradomsko zapasy radomsko umlsk zapasy mistrzostwa polski w zapasach
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE