Olimpiada Wiedzy o Prawach Ucznia. Dwie uczennice I LO w dalszym etapie

Olimpiada Wiedzy o Prawach Ucznia. Dwie uczennice I LO w dalszym etapie Fot. Zuzanna Domagała i Nadia Cyganek

Zuzanna Domagała i Nadia Cyganek, uczennice klasy II E1 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Feliksa Fabianiego w Radomsku awansowały do etapu wojewódzkiego IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia.

Czym różni się obowiązek nauki od obowiązku szkolnego? Które państwo lub który organ zainicjował prace nad Konwencją o prawach dziecka z 1989 roku? Kto tworzy samorząd uczniowski? Czym może skutkować niewypełnianie uczniowskich obowiązków? W którym artykule Konstytucji gwarantowane jest prawo do nauki? I wiele, wiele innych pytań z zakresu praw ucznia. Z takimi pytaniami zmagali się uczestnicy Olimpiady.

Nadia i Zuza znalazły się w gronie niespełna 90 osób ze szkół ponadpodstawowych w Polsce, które awansowały do etapu wojewódzkiego. Ten etap polega na napisaniu pracy pisemnej albo przygotowaniu nagrania wideo na temat: „Godność osoby uczącej się - czym jest i co z niej wynika?”.

Organizatorem Olimpiady jest Fundacja na rzecz Praw Ucznia. Olimpiadę wspierają m.in. Marszałek Sejmu, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Komornicza

Opiekunem merytorycznym uczennic jest Tomasz Mazur, nauczyciel WOS i geografii w I LO w Radomsku.

Więcej o:
olimpiada liceum liceum radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE