OKSS „10-tka” podsumował 2021 rok

OKSS „10-tka” podsumował 2021 rok Fot. OKSS 10-tka

Okręgowy Klub Strzelectwa Sportowego „10-tka” podsumował 2021 rok. Jak podkreślają przedstawiciele klubu, był to rok trudny, pełen sportowego działania.

- Pracowaliśmy wszyscy - sędziowie, instruktorzy wolontariusze oraz oczywiście zawodnicy. Było mnóstwo treningów, zawodów, zgrupowań, pracy z Sekcją Młodzieżową i z dorosłymi. Wspólna praca zaowocowała tym, że w opublikowanym przez PZSS rankingu: Klubowy Mistrz Polski 2021 uplasowaliśmy się na 8 miejscu w konkurencjach pistoletowych. Jest to dla nas bardzo duże osiągnięcie sportowe – mówi Sławomir Dziegieć, prezes OKSS „10-tka”.

W ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego zawodnicy OKSS „10-tka” zdobyli 33 pkt. co plasuje Klub na 3 miejscu wśród wszystkich klubów działających na terenie miasta Radomska. Spośród klubów zrzeszonych w Łódzkim Związku Strzelectwa Sportowego strzelcy z Radomska uplasowali się na drugim miejscu podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego 2021.

- Osiągnięcia te są wynikiem pracy i sukcesów wywalczonych przez naszych zawodników. Najważniejsze to oczywiście Mistrzostwo Polski uzyskane przez pistoleciarzy - Wiktora Bladę w konkurencji pistolet pneumatyczny i Joasię Kucharską w konkurencji pistolet sportowy oraz Wicemistrzostwo Polski wystrzelane przez klubowy duet: Marta Niedbała oraz Adam Wieczorek w konkurencji pistolet pneumatyczny MIX. Mistrzostwo województwa łódzkiego młodzików zdobyła Zosia Wilczek wygrywając wspaniały pistolet wyczynowy. Tytuł najlepszego zawodnika województwa łódzkiego wśród młodzików pistoleciarzy zdobył Artur Kucharski. Z dorosłych zawodników tytuł Mistrza Polski wystrzelał Tomek Niezabitowski w konkurencji Strzelba Standard Manual Senior. Są to najważniejsze osiągnięcia naszych zawodników, ale spore grono innych reprezentantów Klubu startowało na strzelnicach całego kraju odnosząc również sukcesy – wymienia Sławomir Dziegieć.

- Dziękujemy wszystkim zawodnikom za ten olbrzymi wkład w rozwój Klubu 10-ka oraz za promowanie miasta Radomska – dodaje prezes OKSS „10-tka”.

Więcej o:
radomsko strzelectwo okss 10-tka podsumowanie roku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE