Okrywając uroki Gruzji – kultura, krajobrazy i smaki

Okrywając uroki Gruzji – kultura, krajobrazy i smaki

Gruzja to kraj, który zachwyca coraz więcej osób. Jest to związane z pięknym krajobrazem, ciekawą historią oraz połączeniem nowoczesności ze starodawnymi obyczajami. Gruzińskie wino i oryginalny smak potraw to kolejna zachęta.

Gruzja – co trzeba wiedzieć przed wyjazdem?

Gruzja to kraj zlokalizowany w Kaukazie Południowym, a dokładnie na pograniczu Azji oraz Europy. To stosunkowo małe, ale bardzo urokliwe państwo z dostępem do Morza Czarnego oraz gór Wielkiego Kaukazu. W południowej części znajduje się tak zwany Mały Kaukaz. 

Gruzińskie wino smakuje wybornie, ale ludzie bardzo cenią tutaj intensywny smak herbaty, która stanowi dodatek do oryginalnych potraw, które stanowią jedną z wielu dostępnych atrakcji. 

Warto widzieć, że Gruzja przez wiele lat była napadana i niszczona przez różne wojska – między innymi perskie, arabskie i rosyjskie, gdyż jest punktem łączącym Europę oraz Azję Orientalną i Centralną. Dzięki bojowemu nastawieniu Gruzinów i wielu krwawych walkach okupacja została zakończona. Aktualnie Gruzini posługują się swoim językiem, mają własną kulturę i religię, które poznasz w trakcie dłuższej albo krótszej wizyty. 

W Gruzji można zwiedzać zarówno tereny półpustynne, jak i urokliwe morskie wybrzeża, strefę alpejską oraz wysokie góry, które zachęcają do wycieczek oraz podziwiania. 40% powierzchni tworzą lasy – to doskonałe miejsce na piesze wędrówki, ale nadają się także do różnorodnych sportów, jazdy konnej czy na rowerze. Gruzja to zdecydowanie kraj dla osób aktywnych, które nie będą się tu nudzić, poznając przy tym zupełnie inną kulturę. 

To miejsce wprost stworzone dla fanów historii, ale również i osób pragnących odpoczywać na plaży i relaksować się sącząc pyszne i orzeźwiające gruzińskie wino. 

To kraj, w którym można spotkać zakątki przesycone historią, połączoną ze sporą dozą nowoczesności. Zauważa się wpływy lokalnych mieszkańców, a także przyjezdnych. Efekt jest zachwycający. Warto tu przyjechać ze względu na piękną przyrodę, niezwykłe krajobrazy oraz fantastyczne jedzenie i trunki. To na pewno będzie wyjątkowy, niezapomniany urlop. 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE