Okna do domu i mieszkania - o czym pamiętać przy wyborze?

Okna do domu i mieszkania - o czym pamiętać przy wyborze? Fot. Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Okna w domu i mieszkaniu to nie tylko sposób na wpuszczenie do wewnątrz światła dziennego. Jakie wybrać, aby nasze ukochane M było przyjemne i funkcjonalne? 1. Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien? 2. Okna PCV - największe zalety 3. Okna aluminiowe - największe zalety

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien?

Wybierając okna i drzwi do domu musimy wziąć poprawkę na to, że ich zadaniem nie jest jedynie oddzielić nasze mieszkanie lub dom od świata zewnętrznego, ale również powstrzymywać dźwięki z ulicy przed dostawaniem się do wnętrza oraz utrudniać uciekanie ciepła oraz chłodu w miesiącach, gdy korzystamy z ogrzewania lub klimatyzacji. Z tego względu należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę czy wygląd, ale również parametry techniczne interesujących nas modeli - powinny spełniać wszystkie wymienione wymagania. W zależności od wybranego materiału możemy uzyskać lepsze uszczelnienie przed dźwiękami lub też zatrzymywanie ciepła.

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: http://www.constructii.pl/czym-sugerowac-sie-przy-wyborze-materialu-z-jakiego-jest-okno/.

Okna PCV - największe zalety

Okna PCV to popularny wybór, głównie ze względu na konkurencyjną cenę. Są również dostępne w całej gamie wzorów, kształtów i kolorów, przez co łatwo jest je dopasować nawet do bardzo niecodziennej elewacji i wnętrza. Okna tego typu cechują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, a także są odporne na czynniki biologiczne, jak pleśń, grzyby, czy obecność owadów. Modele wykonane z twardego plastiku nie są również w stanie ulec płomieniom, co ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa.

PCV stanowi również bardzo dobrą ochronę przed utratą ciepła http://www.roletyalu.pl/poradnik/jakie-rolety-wewnetrzne-wybrac-do-okien-plastikowych.

Okna aluminiowe - największe zalety

Największym plusem, jakim szczycą się okna aluminiowe, jest lekkość i trwałość samego materiału. Dzięki temu możemy je montować w niemalże dowolnym miejscu, a także nie musimz domu, a w połączeniu z odpowiednimi roletami zapewni nam również ucieczkę od upału latem.

O tym, jak połączyć oba te elementy przeczytasz na stronie: y martwić się o to, że ulegną uszkodzeniu. Inną ważną cechą okien z aluminium jest to, że ze względu na właściwości tego ostatniego możemy pozwolić sobie na węższe profile, co umożliwia osiągnięcie lepszych walorów estetycznych, a także sprawia, że do wnętrza pomieszczenia - dzięki większej powierzchni szyby - trafia więcej światła.

Więcej o oknach aluminiowych dowiesz się klikając w link: http://www.roletyalu.pl/oferta/okna-i-drzwi/okna-aluminiowe.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE