Okazja do zadbania o zdrowie

Okazja do zadbania o zdrowie Fot. pixabay

Światowy Dzień Zdrowia każdego roku zwraca uwagę na konkretny temat zdrowotny, który dotyczy ludzi na całym świecie. Tegoroczne hasło brzmi „Health for all” („Zdrowie dla wszystkich”). Data 7 kwietnia upamiętnia rocznicę powstania WHO w 1948 roku. W 2023 roku Światowa Organizacja Zdrowia obchodzi zatem 75. rocznicę swojego istnienia.

W 1948 r. kraje z całego świata połączyły siły i założyły WHO, aby promować zdrowie, zapewniać światu bezpieczeństwo i służyć najsłabszym – aby każdy i wszędzie mógł osiągnąć najwyższy poziom zdrowia i dobrego samopoczucia.  

Rok 75-lecia WHO jest okazją do spojrzenia wstecz na sukcesy zdrowia publicznego, które poprawiły jakość życia w ciągu ostatnich siedmiu dekad. To także okazja do zmotywowania do działania, aby stawić czoła wyzwaniom zdrowotnym dnia dzisiejszego i jutra.

Materiały WHO

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami Światowej Organizacji Zdrowia przygotowanymi z okazji 75-lecia jej istnienia. Na stronie WHO dostępne są m.in. filmy promocyjne (w języku angielskim).

W obecnej edycji zapraszamy do zapoznania się z kampanią medialną wpisującą się w temat „Health for all”, która porusza temat ogólnie pojętego zdrowia. Również na naszym facebookowym profilu znajdą Państwo materiały informacyjne dotyczące Światowego Dnia Zdrowia.

Więcej o:
dzień zdrowia światowy dzień zdrowia who psse radomsko sanepid
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE