Ogródek u zbiegu ulic Ks. Kościowa i Krasickiego w Radomsku gotowy

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Ogródek „Relaksik” znajduje się u zbiegu ulic Ks. Kościowa i Krasickiego. W ramach zagospodarowania terenu ułożono ścieżki, nasadzono krzewy i kwiaty. Oczyszczono i wyrównano teren, postawiono ławki. Koszt tej inwestycji to około 80 tys. zł.

Ogródek „Relaksik” (park kieszonkowy) powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego. Inicjatorzy jego budowy wskazali teren u zbiegu ulic Ks. Kościowa i Krasickiego, który był niewykorzystany. Założeniem było stworzenie miejsca przyjaznego mieszkańcom, gdzie mogą chwilę odpocząć czekając na autobus, w pobliżu znajduje się przystanek autobusowy, a także w drodze do sklepu.

W ramach zagospodarowania tego terenu zrealizowano: ułożenie przyjaznych naturze ścieżek mineralnych, nasadzenie drzew, krzewów i roślin cebulowych oraz bylin. Taki sposób zagospodarowania tego skrawka terenu ma stać się swego rodzaju wizytówką osiedla, a jednocześnie dać wytchnienie i rozrywkę mieszkańcom.

Ideą parków kieszonkowych jest zorganizowanie mieszkańcom zielonej przestrzeni do odpoczynku i rekreacji, nawet w środku gęstej zabudowy.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Ogródek u zbiegu ulic Ks. Kościowa i Krasickiego w Radomsku gotowy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE