Ogród 7 zmysłów czyli ekopracownia w PSP nr 7

Ogród 7 zmysłów czyli ekopracownia w PSP nr 7 Fot. UM Radomsko

W czwartek 26 września, otwarto ekopracownię „Ogród 7 zmysłów” przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 im. Romualda Traugutta w Radomsku.

Do godziny 11. ogród okalała zielona wstęga zwieńczona kokardką. Pociągnięcie za jej końce, a zarazem uroczyste otwarcie, zastąpiło tradycyjne przecięcie wstęgi czego sprawcami byli dyrektor PSP nr 7 Radosław Bartnik, prezydent Jarosław Ferenc, Iwona Randak z radomszczańskiego nadleśnictwa oraz przewodniczący rady rodziców Kamil Bugdal.

Jest to na pewno atrakcyjniejsza dla dzieciaków forma edukacji niż tylko wiedza pozyskiwana z książek. A jeżeli atrakcyjniejsza, to zarazem i skuteczniejsza. Na pewno łatwiej w ten sposób zaciekawić ucznia powiedział przy otwarciu prezydent po czym podziękował wszystkim zaangażowanym w ten projekt.

Chciałem podziękować również za zaangażowanie, zarówno merytoryczne jak i finansowe, urzędowi miasta, panu prezydentowi, bez tej pomocy nie udałoby się pozyskać środków na to przedsięwzięcie dodał dyrektor PSP nr 7 Radosław Bartnik.

Wkład własny urzędu wyniósł 20 tys. zł, a prawie 50 tys. zł udało się pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W skład ogrodu wchodzi m.in. bogata, dokładnie opisana flora, infotablice, ścieżka sensoryczna oraz wiata z ławeczkami, gdzie będzie można prowadzić ożywione, przyrodnicze dyskusje.

Więcej o:
ekopracownia radomsko psp nr 7 radomsko ekoppracownia psp nr 7 radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE