Ogólnopolski konkurs:"Miłość z podbitym okiem? Listy nadziei "

Gdy spytamy się kogokolwiek czym jest „przemoc”, zapewne spotkamy się z różnymi odpowiedziami. Najprawdopodobniej odpowiadający będzie czerpał swój wywód na bazie własnych doświadczeń.... ››

Gdy spytamy się kogokolwiek czym jest „przemoc”, zapewne spotkamy się z różnymi odpowiedziami. Najprawdopodobniej odpowiadający będzie czerpał swój wywód na bazie własnych doświadczeń. Najgorzej jest wtedy gdy ten ktoś może nam opowiedzieć swoją historię związaną z tym najpaskudniejszym przejawem przemocy – przemocy domowej.


Jednak teraz jest okazja, aby te wszystkie doświadczone osoby mogły bez przeszkód i w spokoju opowiedzieć o swoich przeżyciach, a zarazem stworzyć odpowiednią przestrogę dla tych, którzy być może są na granicy domowego piekła.


To wszystko jest możliwe za sprawą ogólnopolskiego konkursu “Miłość z podbitym okiem? Listy nadziei. Twoja historia może uratować komuś życie”. Przedsięwzięcie ma na celu przełamanie sfery milczenia wobec ciężkiego tematu agresji w rodzinie jak pokonać stereotypy związane z tym zjawiskiem. Dzięki takim prywatnym relacjom, powstanie możliwość opracowania metody walki z przemocą.


Organizatorami konkursu są Minister Elżbieta Radziszewska, Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania oraz Prezydent Miasta Radomsko Anna Milczanowska.


Warto dodać, iż prekursorem tej ogólnokrajowej akcji  był wcześniejszy konkurs odbywający się na podobnych zasadach ale na skalę naszego regionu koordynowany przez Annę Ryng z Punktu Konsultacyjnego Problemów Uzależnień przy Ośrodku Wspierania Rodziny, Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miasto Radomsko. Możemy być dumni, iż radomszczańska działalność została doceniona i powielona na tak wysokim, ogólnopolskim szczeblu.


Prace będą oceniane przez specjalną kapitułę działającą przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.


Dzięki takim inicjatywom nawet mówienie o sytuacjach bardzo bolących, delikatnych może być łatwiejsze, takie konkursy pomogą też zrozumieć strapionym osobom, że ze swoimi problemami nie są same.


Kilka uwag organizacyjnych:


Prace mają być napisane w języku polskim w dowolnej formie literackiej lub dziennikarskiej (na przykład list, esej, opowiadanie, reportaż, felieton, wywiad) o objętości do 3 stron formatu A4 w wersji papierowej lub do 5 tysięcy znaków w wersji elektronicznej wraz z danymi adresowymi i podpisanym oświadczeniem o akceptacji regulaminu). Prace będą zbierane do dnia 20 listopada 2011r. (liczy się data stempla pocztowego lub w przypadku pracy nadesłanej w formie elektronicznej – data wysłania maila) na adres: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania, Al. Ujazdowskie 1/3, 00-583 Warszawa.

 

Całość należy oznaczyć dopiskiem na kopercie „Miłość z podbitym okiem?”. Również można posłużyć się mailem wysyłając pracę na adres: konkursbprt@kprm.gov.pl z tematem maila „Miłość z podbitym okiem?". Koszt przesłania pracy ponosi uczestnik/uczestniczka konkursu.

Więcej o:
miłość z podbitym okiem? listy nadziei
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE