Radomsko, Łódzkie 16.5o Niedziela, 18 Sierpnia 2019

Ogólnopolski Konkurs „100 lat Policji” - zwycięzcy z Radomska

Kultura i rozrywka
Beata Januszewska

Konkurs „100 lat Policji” to Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich. Jest to jeden z wielu elementów działań promocyjno-edukacyjnych policji w ramach obchodów 100 rocznicy powołania Policji Państwowej przypadającej właśnie w 2019 roku. Małżeństwo z Radomska znalazło się w finale konkursu.

8 kwietnia 2019 roku w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbył się finał wojewódzkiego etapu tego Konkursu, na który zakwalifikowało się kilkanaście prac. Najmłodszym uczestnikami okazali się 3 letni Igor i Zosia. Prace prezentowały różne techniki, format czy tworzywo, ale wszystkie łączył wspólny mianownik Policja.

Po emocjonujących obradach komisja wyłoniła pracę, która trafi na ogólnopolski finał Konkursu. Jednogłośnie tytuł tej najlepszej przyznano „Książce sensorycznej”, która może być doskonałym materiałem edukacyjnym w pracy z najmłodszymi. Pokazuje prace policji w bardzo niekonwencjonalny sposób. To interaktywne rękodzieło stworzone zostało przez małżeństwo z Radomska : policjanta i nauczycielkę wychowania przedszkolnego.

Autorom zwycięskich prac nagrody zostaną wręczone podczas centralnych obchodów Święta Policji. Wszyscy laureaci łódzkich eliminacji otrzymali dyplom i symboliczny upominek.

Zgodnie z założeniami konkursu uczestnikami mogą być osoby związane z szeroko rozumianym środowiskiem policyjnym (policjanci, pracownicy Policji, ich rodziny, uczniowie klas mundurowych, członkowie stowarzyszeń związanych z Policją a także osoby zrzeszone w kółkach zainteresowań prowadzonych przez policjantów lub pracowników Policji lub też których członkami są policjanci, pracownicy Policji i ich najbliżsi).

komentarze