Radomsko, Łódzkie 1.9o Czwartek, 23 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Ogólnopolski Harcerski Turniej Piłki Nożnej „HARCcup” rozpoczęty

Sport i rekreacja
Beata Januszewska

W Miejskiej Hali Sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku, w piątek, 4 października od rozgrywek zuchów rozpoczął się VI Ogólnopolski Harcerski Turniej Piłki Nożnej „HARCcup” organizowany przez Hufiec ZHP Radomsko.

VI Ogólnopolski Harcerski Turniej Piłki Nożnej „HARCcup” będzie trwać przez trzy dni. Harcerska rywalizacja rozpoczęła się w piątek w hali sportowej przy PSP nr 6 od rozgrywek najmłodszych, czyli zuchów.

Do turnieju zgłosiły się 42 zespoły: 11 zuchowych, 9 damskich w przedziale wiekowym 11-15 lat, 3 damskie 16+lat, 6 męskich 11-13 lat, 6 męskich 14-16 lat i 7 męskich 17+ lat. Zarówno zespoły chłopców jak i dziewcząt występują w składach pięcioosobowych (jeden zawodnik na bramce i czterech w polu).

Celem turnieju jest promowanie zdrowego stylu życia oraz sportowych zachowań. Impreza cieszy się dużą renomą w środowisku ZHP i  ma zasięg ogólnopolski. Mecze odbędą się też w Powiatowej Hali Sportowej znajdującej się przy ulicy Szkolnej w Radomsku.

Wyniki turnieju zuchów: I miejsce Pogromcy Mórz, II miejsce Dębowe Królestwo Czołem, III miejsce Cytrynowi Strzelcy.

W sobotę w Powiatowej Hali Sportowej od godziny 8.30 rozpoczną się rozgrywki we wszystkich kategoriach damskich, a od godz.13.00 grę zaczną harcerze z najmłodszej grupy męskiej. Kategorie męskie 14-16 i 17+ zagrają na Miejskiej Hali Sportowej w sobotę od godziny 8.30.

komentarze