Ogólnopolski Dzień Trzeźwości w Radomsku

Ogólnopolski Dzień Trzeźwości w Radomsku Fot. Klaudia Gajda

W Radomsku w organizację Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości włączyła Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Klub Wzajemnej Pomocy „Szansa”. To święto obchodzone jest każdego roku w poniedziałek poprzedzający Wielkanoc.

Ogólnopolski Dzień Trzeźwości ma na celu zwrócenie uwagi na problem uzależnienia od alkoholu i wynikające z tego zagrożenia. W siedzibie MKRPA przy ul. Kościuszki 12a, w poniedziałek, jeszcze do godziny 17.00 będzie dyżurował instruktor terapii uzależnień.

- Co roku obchodzimy ten dzień, by głośno mówić o tym, że można do nas przyjść, porozmawiać o swoim problemie z uzależnieniem. Niestety problem z piciem alkoholu narasta. Dodatkowo myślę, że pandemia miała na to wpływ. Ludzie się zamykali w sobie. Szczególnie widać to na przykładzie młodych ludzi. Tutaj widać nadmierne spożywanie piwa. Ten alkohol nieraz jest traktowany jako napój, dochodzą też zaburzenia psychicznie. Teraz młodzi ludzie ciężko przeżywają swoje problemy, nie mogą sobie poradzić z emocjami i wtedy jest ta ucieczka w alkohol – mówi Bogdan Szymczyk, specjalista ds. uzależnia alkoholowego.

W poniedziałek w godz. 16-20 można przyjść do Klubu Wzajemnej Pomocy „Szansa”, ul. Jagiellońska 16. Tutaj będzie można zapoznać się z ofertą pomocową, uzyskać informację na temat terapii uzależnienia od alkoholu, otrzymać wszelkie informacje i materiały na temat placówek lecznictwa odwykowego, grup samopomocowych oraz życia w całkowitej trzeźwości.

Szersza informacja na temat problemów alkoholowych radomszczan w piątkowym (15 kwietnia) Serwisie Flesz Radomsko24.pl.

Więcej o:
Ogólnopolski Dzień Trzeźwości w Radomsku Radomsko Ogólnopolski Dzień Trzeźwości 2022
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE