Oficjalne wyniki wyborów: wygrała Anna Milczanowska

Znane są już oficjalne wyniki wyborów samorządowych. W Radomsku zwyciężyła Anna Milczanowska, która uzyskała 50,88 % wszystkich ważnych głosów.

Znane są już oficjalne wyniki wyborów samorządowych. W Radomsku zwyciężyła Anna Milczanowska, która uzyskała 50,88 % wszystkich ważnych głosów. 

Na Annę Milczanowską oddano 8 240 głosy (50.88%) a na Jarosława Ferenca 7 954 (49.12%). O zwycięstwie urzędującej prezydent zdecydowało 286 głosów, co stanowi zaledwie 1.76%

 

Anna Milczanowska zwyciężyła w 14 okręgach wyborczych, Jarosław Ferenc w 9, w jednym okręgu był remis (Szpital Powiatowy), gdzie oboje uzyskali po 14 głosów. 

 

Przypomnijmy. 4 lata temu w II turze Anna Milczanowska pokonała Krzysztofa Zygmę różnicą 2 646 (21%) głosów. 

 

Podczas wieczorów wyborczych poprosiliśmy obu kandydatów o krótkie komentarze dotyczące wyników: 

 

Anna Milczanowska: Chciałabym podziękować współpracownikom i dobrym pracownikom samorządowym, bo to moja drużyna, która dzielnie służy miastu. Cieszę się, że mieszkańcy ponownie zaufali człowiekowi, który 8 lat temu uznał, że miastem można zarządzać inaczej, a przede wszystkim służyć jego mieszkańcom.

 

Jarosław Ferenc: Chciałbym podziękować swoim wyborcom, bo naprawdę wynik który osiągnąłem jest satysfakcjonujący. No niestety - niewiele brakowało. Chciałbym też podziękować wszystkim swoim kolegom z Razem dla Radomska którzy wsparli mnie w wyborach, także osobom z Platformy Obywatelskiej, Ewie Drzazdze, Tadeuszowi Dudkiewiczowi - za to, że byli z nami i wspierali nas. Po wynikach wyborów widać, że radomszczanie oczekują zmian, natomiast niestety - i to z przykrością muszę stwierdzić - czarny PR w stosunku do mojej osoby - to jest zastraszanie ludzi, mówiąc że jak ja dojdę do władzy to będę wszystkich zwalniał. To niestety spowodowało, że część radomszczan przyjęło postawę zachowawczą. 

 

Więcej o:
wybory2014 wybory samorządowe
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE