Oficjalna strona Urzędu Miasta nie jest prywatną stroną prezydenta!

Oficjalna strona Urzędu Miasta nie jest prywatną stroną prezydenta! Fot. M. Kołaczkowski

Raport o stanie Miasta Radomska to obszerna relacja z działań, jakie podejmowało Radomsko w roku 2022. Jakie są trendy rozwoju Radomska? Jakie jest zaangażowanie mieszkańców miasta?

Ustawa o samorządzie przewiduje przeprowadzenie rozmów i dyskusji o stanie miasta. 

Radni z opozycji Rady Miasta w Radomsku sceptycznie, żeby nie określić - krytycznie podchodzą do tego dokumentu. Jeden aspekt jest pozytywny. Raport podatników nic nie kosztował, ponieważ został opracowany przez pracowników urzędu miasta.

- Raport pojawił się dzień przed komisją rewizyjną, więc radni nawet nie mieli szans przygotować się do dyskusji nad tym dokumentem. Nie było żadnej publikacji w mediach społecznościowych na ten temat. Urząd chętnie korzysta z mediów społecznościowych. Policzyłem. Między 30 maja a 7 czerwca na facebooku ukazało się ponad 100 zdjęć pana prezydenta. Nie było natomiast żadnej informacji na temat raportu – komentuje na portalu Radomsko24.pl Łukasz Więcek.

Zdaniem Łukasza Więcka, Urząd Miasta funkcjonuje bardzo źle.

- Urząd miasta ma przez cały czas kłopoty z nadzorem inwestorskim. Nowe boisko przy PSP 6 zalane po opadach deszczu. Miasto robi bardzo wiele błędów przy pilnowaniu wykonawców. Zbyt duży nacisk kładziony jest na promocję. Dzisiaj jest tam 7 etatów, a ma być ósmy. Ludzie biegają z aparatami, robią promocję prezydentowi miasta, a brakuje nam fachowców, ekspertów. Przy każdej inwestycji jest problem – dodaje Łukasz Więcek.

W środę, 5 lipca gościem portalu Radomsko24.pl w programie „W Temacie” będzie Łukasz Więcek - radny Rady Miejskiej w Radomsku (Koalicja Obywatelska).

Więcej o:
radomsko łukasz więcek w temacie program rozmowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE