Odzież BHP - jakie normy powinna spełniać i gdzie ją kupić dla pracowników?

Odzież BHP - jakie normy powinna spełniać i gdzie ją kupić dla pracowników?

Bezpieczeństwo i higiena pracy to absolutna podstawa w każdej firmie. Wybierając odzież ochronną, a także inne artykuły BHP możliwe jest minimalizowanie ryzyka wypadków wśród zatrudnionych. W ten sposób zapewnia się im także bezpieczne warunki pracy. Sprawdź, jakie normy powinna spełniać specjalna odzież robocza. Poznaj ofertę sklepów BHP i odkryj, gdzie znajdziesz jakościowe produkty oraz konkurencyjne ceny.

Jakie normy powinna spełniać odzież BHP w 2024 roku?

Wymagania wobec odzieży roboczej BHP różnią się w zależności od miejsca pracy i ryzyka, jakie wiąże się z wykonywaniem określonego zawodu. Co do zasady, powinna ona zapewniać ochronę przed szkodliwymi warunkami otoczenia. Zależnie od profesji odzież robocza może być wodoodporna, ognioodporna czy wytrzymała wobec uszkodzeń mechanicznych.

Najważniejszą kwestią, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, są materiały, z jakich powstaje odzież ochronna. Powinna cechować je wysoka jakość. Muszą także spełniać określone standardy, aby gwarantować pracownikom właściwą ochronę. Dotyczy to wszystkich elementów ubioru – także takich produktów jak obuwie robocze, rękawice robocze, okulary czy hełmy ochronne.

Co ile czasu trzeba zapewniać pracownikom nową odzież BHP?

Kodeks pracy wskazuje, że pracodawca ma obowiązek zapewnić odzież i obuwie robocze. Wiąże się to z przepisami BHP, a także sytuacjami, w których odzież własna byłaby narażona na uszkodzenie lub zabrudzenie. Przepisy nie wskazują jednak, co jaki czas powinno wymieniać się takie ubrania. Zazwyczaj zapis o częstotliwości wymiany widnieje w wewnętrznym regulaminie firmowym.

Dodatkowo pracownik powinien otrzymać nową odzież roboczą zawsze wtedy, kiedy ta dotychczas używana traci swoje właściwości. Dotyczy to sytuacji, kiedy np. okulary ochronne są bardzo porysowane lub rękawice ochronne wytarte i nie chronią dłoni, jak dotychczas.

Gdzie powinno się kupować odzież BHP dla pracowników?

Wysoka jakość artykułów BHP jest bardzo ważna. To swego rodzaju inwestycja w bezpieczeństwo pracowników wpływająca na renomę firmy. Dlatego ważne jest, aby wybierać wyłącznie sprawdzone produkty renomowanych producentów. Na co zwrócić szczególną uwagę? Elementy odzieży roboczej dostępne w ofercie każdego sklepu BHP powinny być szyte według obowiązujących norm. Jest to istotne zarówno, jeżeli chodzi o spodnie robocze, podkoszulki, bluzy polarowe, fartuchy, jak i inne produkty.

Profesjonalna odzież BHP od łódzkiego producenta - poznaj szwalnię Seisan

Poszukujesz dla swoich pracowników artykułów BHP, które charakteryzują się dobrą jakością i są zgodne z wszelkimi normami bezpieczeństwa? Łódzka szwalnia Seisan specjalizuje się w szyciu produktów na zamówienie klientów. Na życzenie odzież robocza może być logowana, dzięki czemu będzie potęgować działanie marketingowe. Profesjonalna odzież BHP to m.in.:

Sklep internetowy z odzieżą roboczą daje możliwość udziału w procesie jej projektowania. Dzięki temu artykuły BHP zawsze odpowiadają klientom i spełniają ich wszelkie wymagania. Do produkcji odzieży roboczej wykorzystywane są natomiast wyłącznie najlepsze materiały zgodne z obowiązującymi standardami.

Zainwestuj w bezpieczeństwo i podkreśl profesjonalizm swoich pracowników, wyróżniając firmę na rynku oraz przekonując do siebie klientów. Wybierz produkty dostępne w ofercie Seisan.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE