Odpracowują dług czynszowy

TBS skutecznie walczy z zadłużeniem lokatorów. Rocznie, zadłużenie sięgało nawet ok, 200 tys. zł rocznie. Teraz systematycznie maleje.

TBS bardzo dobrze wie jak radzić sobie z zadłużeniami czynszowymi. Proponuje swoim dłużnikom możliwość odpracowania zaległości. Dzięki takiemu posunięciu w ciągu dwóch lat niewypłacalni lokatorzy odpracowali ponad 135 tys. złotych. 

źródło: strona um radomskoOdpracowywanie zadłużenia ma formę umowy-zlecenia. Odpracowujący dostaje do ręki 25% zarobionej kwoty, pozostała część trafia do TBS i jest odliczana od kwoty długu. Do tej pory z tej możliwości skorzystało blisko 40 osób.

Jednak nie jest to forma pomocy możliwa dla wszystkich chętnych. Niektórzy najemcy, mają długi nie tylko w TBS i traciliby  pobrane na podstawie umowy-zlecenia wynagrodzenie na rzecz innych wierzycieli. Dlatego spółka szukała też innego rozwiązania.

Po wystąpieniu do Izby Skarbowej i otrzymaniu korzystnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, od ponad roku (od 1 lipca 2014 r.), możliwe jest regulowanie zadłużenia w formie odpracowania, na podstawie aneksu do umowy najmu. Przy takim rozwiązaniu całość wypracowanych pieniędzy trafia na poczet długu i nie ma możliwości dokonywania innych potrąceń, np. komorniczych.

Zarząd spółki może śmiało przyznać, że było to dobre posunięcie. Rocznie, zadłużenie sięgało nawet ok, 200 tys. zł rocznie. Teraz systematycznie maleje.


info. UM Radomsko

 

Więcej o:
tbs dług czynszowy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE