Radomsko, Łódzkie 25.2o Wtorek, 25 Czerwca 2019
ważne informacje
  • 19:06 Na ulicach Miłej i Krzywoustego nowa organizacja ruchu czytaj dalej
  • 12:06 Wakacje w mieście. Wydarzenia i imprezy dla dzieci czytaj dalej

Odnowione centrum Kobiel

Powiat
Tomasz Kolmasiak

Centrum Kobiel Wielkich zyskało nowe oblicze po rewitalizacji przeprowadzonej przez Urząd Gminy. Renowacji doczekał się także pomnik noblisty pochodzącego z tej miejscowości – Władysława Reymonta.

Prace przy skwerze i przy pomniku Władysława St. Reymonta w Kobielach Wielkich prowadzone były pod nazwą "Zagospodarowanie skweru na części działki o nr ewid. 490 w miejscowości Kobiele Wielkie".

W ramach zakresu prac wykonano: rozbiórkę istniejącego utwardzenia z kostki brukowej; demontaż starych ławek i ogrodzenia. Wykonano utwardzenie z kostki betonowej; wykonanie z betonowych palisad dwóch klombów okrągłych i dwóch klombów wzdłuż ciągu pieszego od strony drogi powiatowej oraz oddzielanie terenów zielonych od części brukowanej.

Ponadto wykonano humusowanie i obsianie trawą terenów zielonych; montaż ławek stacjonarnych oraz koszy na odpady; montaż nowego ogrodzenia panelowego i wykonanie nasadzeń. Renowacji doczekał się pochodzący z lat 60-tych pomnik Władysława Stanisława Reymonta. - Należy podkreślić, że głównym założeniem renowacji pomnika Wł. St. Reymonta było tylko odnowienie pomnika i uzupełnienie ubytków zarówno w elementach metalowych jak i w elementach wykonanych z betonu. Elementy metalowe zostały poddane czyszczeniu oraz malowaniu natomiast elementy kamienne zostały wyczyszczone za pomocą tzw. piaskowania. Odnowiona została również tablica znajdująca się na pomniku – poinformował nas Paweł Starostecki z Urzędu Gminy w Kobielach Wielkich.

Łączna wartość prac wyniosła  98 346,53 złotych brutto.

komentarze