Radomsko, Łódzkie 2.4o Wtorek, 19 Marca 2019
Autopromocja redakcja

Odnowione centrum Kobiel

Powiat
Tomasz Kolmasiak

Centrum Kobiel Wielkich zyskało nowe oblicze po rewitalizacji przeprowadzonej przez Urząd Gminy. Renowacji doczekał się także pomnik noblisty pochodzącego z tej miejscowości – Władysława Reymonta.

Prace przy skwerze i przy pomniku Władysława St. Reymonta w Kobielach Wielkich prowadzone były pod nazwą "Zagospodarowanie skweru na części działki o nr ewid. 490 w miejscowości Kobiele Wielkie".

W ramach zakresu prac wykonano: rozbiórkę istniejącego utwardzenia z kostki brukowej; demontaż starych ławek i ogrodzenia. Wykonano utwardzenie z kostki betonowej; wykonanie z betonowych palisad dwóch klombów okrągłych i dwóch klombów wzdłuż ciągu pieszego od strony drogi powiatowej oraz oddzielanie terenów zielonych od części brukowanej.

Ponadto wykonano humusowanie i obsianie trawą terenów zielonych; montaż ławek stacjonarnych oraz koszy na odpady; montaż nowego ogrodzenia panelowego i wykonanie nasadzeń. Renowacji doczekał się pochodzący z lat 60-tych pomnik Władysława Stanisława Reymonta. - Należy podkreślić, że głównym założeniem renowacji pomnika Wł. St. Reymonta było tylko odnowienie pomnika i uzupełnienie ubytków zarówno w elementach metalowych jak i w elementach wykonanych z betonu. Elementy metalowe zostały poddane czyszczeniu oraz malowaniu natomiast elementy kamienne zostały wyczyszczone za pomocą tzw. piaskowania. Odnowiona została również tablica znajdująca się na pomniku – poinformował nas Paweł Starostecki z Urzędu Gminy w Kobielach Wielkich.

Łączna wartość prac wyniosła  98 346,53 złotych brutto.

komentarze