OdNowa - Forum Młodych Samorządowców 2023 w Radomsku

Fot. Sebastian Nems/Wojciech Bojdo

We wtorek, 20 czerwca sali bankietowej restauracji Metalurgia w Radomsku odbyło się Forum Młodych Samorządowców organizowane przez Stowarzyszenie OdNowa.

Forum Młodych Samorządowców było przestrzenią dla nawiązania kontaktów z samorządowcami z całej Polski, wymiana myśli i doświadczeń. Zaplanowano także debaty o aktualnych wyzwaniach oraz sesje Q&A z ekspertami.

Forum składało się z kilku paneli dyskusyjnych ich tematy to : Zmiana pokoleniowa w polskich samorządach jako wyzwanie współczesności, relacje rząd-samorząd, Inwestycje i miejsca pracy, turystyka regionalna, nowoczesne szkolnictwo zawodowe.

- Wszyscy chcemy państwa, które skutecznie chroni obywateli, a jednocześnie pozwala na ich nieskrępowany rozwój w ramach samorządności i przedsiębiorczości. Aby to wszystko osiągnąć, musimy prowadzić stały dialog – mówił Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, prezes Stowarzyszenia OdNowa RP.

W Forum wzięli udział przedstawiciele samorządów różnych szczebli, dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Gospodarzem spotkania był Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, prezes Stowarzyszenia OdNowa RP. W Metalurgii gościł też Krzysztof Ciecióra, wiceminister rolnictwa.

- Chcemy rozmawiać o samorządzie. Ja chcę zwrócić uwagę na Radomsko, chcę zaprosić wszystkich samorządowców w całego kraju tutaj do Radomska… i porozmawiać w naszym wspaniałym mieście co jest dobre w samorządzie, ale też co nam nie wyszło, co nam nie wyszło. Warto się pochwalić co jest dobre co jest ciekawe. Zaprosiliśmy młodych ludzi, którzy nie są jeszcze samorządowcami, chcemy by też mogli się dowiedzieć czegoś ciekawego ale i poddawali krytycznej analizie to o czym my mówimy – mówił Krzysztof Ciecióra, wiceminister rolnictwa.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
OdNowa - Forum Młodych Samorządowców 2023 w Radomsku Ociepa Radomsko Radomsko Ociepa Krzysztof Ciecióra radomsko OdNowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE