Oddział Urologiczny Szpitala Powiatowego w Radomsku wzbogacił się właśnie o nowoczesny sprzęt

Oddział Urologiczny Szpitala Powiatowego w Radomsku wzbogacił się właśnie o nowoczesny sprzęt Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Wysoka skuteczność, małe ryzyko, bezbolesny zabieg i szybka rekonwalescencja – to największe zalety enukleacji HoLEP, nowoczesnej metody operowania prostaty. Oddział Urologiczny Szpitala Powiatowego w Radomsku wzbogacił się właśnie o nowoczesny zestaw do morcelacji i enukleacji z wyposażeniem.

Oddział urologiczny Szpitala Powiatowego w Radomsku został wyposażony w nowoczesny zestaw do morcelacji i enukleacji.

- Fachowo zabieg ten nazywa się laserową enukleacją HoLEP lub holmową laserową chirurgią prostaty, gdyż podczas operacji wykorzystuje się laser holmowy. Zabieg najczęściej wykonuje się u mężczyzn, u których rozpoznano rozrost gruczołu krokowego (prostaty) lub rzadziej – jego nowotwór. Celem tej procedury jest zmniejszenie objętości gruczołu. Dzięki temu ustępują dolegliwości związane z jej przerostem, usuwana jest bowiem tkanka, która blokuje przepływ moczu – informuje szpital.  

W każdym przypadku usunięta tkanka jest odesłana do laboratorium, do badań histopatologicznych, a w przypadku wykrycia nowotworu w jej obrębie, wdrażana jest dalsza terapia.

Metoda HoLEP rekomendowana jest ze względu na bezpieczeństwo, gdyż powoduje jedynie minimalne ryzyko krwawienia, pozwala na bezpieczne leczenie nawet bardzo dużych gruczolaków, po zabiegu cewnik jest zazwyczaj szybko usuwany, a rekonwalescencja postępuje sprawnie.

Metoda ta gwarantuje również lepszy efekt urodynamiczny, co oznacza lepszy przepływ moczu i większy komfort podczas oddawania moczu.

Koszt zakupu zestawu to 289 980,00 zł brutto. Środki pochodziły z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.v

Więcej o:
szpital szpital radomsko wyposażenie szpital powiatowy w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE