Oddział ginekologiczno-położniczy w radomszczańskim szpitalu to nowoczesność i fachowa opieka

Oddział ginekologiczno-położniczy w radomszczańskim szpitalu to nowoczesność i fachowa opieka Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Oddział Ginekologiczno-Położniczy Szpitala Powiatowego w Radomsku cieszy się coraz większym zainteresowaniem pacjentek. Z jego usług korzystają nie tylko mieszkanki Radomska i powiatu radomszczańskiego, ale także sąsiednich powiatów, m.in. częstochowskiego, czy pajęczańskiego. Kobiety podkreślają, że oddział jest doskonale wyposażony i – co istotne, pracują tam bardzo dobrzy fachowcy, którzy otaczają opieką pacjentki.

Oddział posiada 57 łóżek szpitalnych rozmieszczonych w salach jedno, dwu i trzy-łóżkowych posiadających pełny węzeł sanitarny.

W skład wyposażenia oddziału wchodzi m.in. aparat USG, kardiotokograf z telemetrią, kolposkop, laser CO2, diatermia, laparoskop oraz histeroskop.

Na oddziale znajdują się pomieszczenia zapewniające komfort, intymność oraz poczucie bezpieczeństwa.

- Kobietom rodzącym w naszym szpitalu staramy się stworzyć takie warunki, aby poród, a także okres wczesnego połogu był przez nie wspominany jako najszczęśliwszy i najpiękniejszy okres w ich życiu – mówi personel oddziału.

Należy podkreślić, że pacjentki Oddziału otoczone są całodobową opieką lekarza ginekologa – położnika, lekarza neonatologia, anestezjologów oraz opieką sprawowaną przez położne i pielęgniarki. Przy oddziale funkcjonuje Szkoła Rodzenia.

Dodatkowo od wielu lat położnictwo w radomszczańskim szpitalu funkcjonuje w systemie „rooming – in” (matka z dzieckiem), w ramach którego noworodek przebywa razem z matką w jednej sali od porodu do wypisu. Co istotne, jest możliwość przebywania przez cały okres wczesnego połogu osoby bliskiej. Pacjentki oddziału mają zapewnioną opiekę również po opuszczeniu oddziału szpitalnego.

Kobiety, które przebywały na oddziale podkreślają, że zdecydowały się rodzić w Radomsku, ponieważ oddział ten posiada bardzo dobrą renomę. Zauważają, że opinie te są w pełni uzasadnione.

- Muszę przyznać, że brałam pod uwagę kilka szpitali. Rozmawiałam jednak z kobietami, które rodziły w Radomsku i bardzo chwaliły oddział oraz opiekę całego personelu. Faktycznie, opinie te potwierdziły się. Jestem bardzo zadowolona z opieki i przebiegu całego porodu. Personel był bardzo życzliwy, chętnie odpowiadał na wszystkie moje pytania. Dla mnie bardzo istotne było to, że mogłam przebywać na oddziale z moim mężem i od razu po porodzie mogłam opiekować się dzieckiem w przytulnym pokoju rodzinnym – mówi pani Monika, która przed kilkoma tygodniami urodziła w radomszczańskim szpitalu córeczkę.

Podobnych opinii jest znacznie więcej. W tym tygodniu dotarła do naszej redakcji prośba o zamieszczenie podziękowań dla personelu Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz wszystkich pracowników szpitala.

Podziękowania!

Do naszej redakcji zadzwonił szczęśliwy dziadek Alicji, która przyszła na świat 24 kwietnia w Szpitalu Powiatowym w Radomsku, z prośbą o serdeczne podziękowania za zaangażowanie, wsparcie i profesjonalną opiekę medyczną podczas porodu personelowi szpitala: Ordynatorowi Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Stefanowi Zejdzie oraz chirurgom Wieńczysławowi Krawczykowi i Sławomirowi Nowerskiemu. Szczególne podziękowania dla dyrektora szpitala Piotra Kagankiewicza za pełne zaangażowanie w sprawę.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko położnictwo oddział ginekologiczno-położniczy radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE