Oddział dziecięcy w szpitalu w Radomsku czeka na uruchomienie. Tylko specjalistów brak...

Fot. Wojciech Bojdo

Oddział dziecięcy w Szpitalu Powiatowym w Radomsku jest przygotowany do ponownego uruchomienia. Na małych pacjentów czekają w pełni wyposażone, nowoczesne sale. Jest tylko jeden – poważny problem. Nie ma lekarzy, którzy chcieliby pracować na tym oddziale. Dyrekcja szpitala oraz władze powiatu radomszczańskiego za pośrednictwem mediów apelują do pediatrów i zachęcają ich do podjęcia pracy.

Oddział dziecięcy radomszczańskiego szpitala w czasie pandemii – decyzją wojewody łódzkiego został przekształcony w oddział covidowy. Jego działalności do chwili obecnej nie udało się przywrócić.

Oddział pediatryczny wyposażony jest w 18 łóżek oraz izolatkę. Spełnia warunki sanitarne. Sale są przystosowane do pobytu dziecka z rodzicem. W gotowości do pracy są pielęgniarki, które pracowały wcześniej na oddziale dziecięcym.

Problemem jest jednak znalezienie osoby, która podjęłaby się objęcia funkcji kierownika oddziału. I dlatego wznowienie działalności oddziału nie jest możliwe.

- Wszystko czeka tylko na chętnego do podjęcia pracy na stanowisku kierownika oddziału pediatrycznego, który będzie spełniał wymagane kryteria. Konkurs ogłoszony jest już kolejny raz, nadal bez efektów – podkreśla Andrzej Kałmuk, zastępca dyrektora Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Byli zainteresowani lekarze, ale ostatecznie nie zdecydowali się podpisanie umowy. Dyrekcja szpitala i władze powiatu podkreślają, że nie chodzi o względy finansowe, bo placówka proponuje bardzo dobre warunki. W przypadku lekarzy spoza Radomska, zapewnione jest również zakwaterowanie.

Władze powiatu i dyrekcja szpitala zapewniają, że podejmują wszelkie możliwe działania, aby zachęcić pediatrów do rozpoczęcia pracy w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Nie jest to jednak proste, ponieważ lekarzy tej specjalizacji brakuje w całym kraju. Ci, którzy kończą studia, wybierają duże ośrodki medyczne.  

Obecnie w radomszczańskim szpitalu pracuje jeden pediatra. Do funkcjonowania i ponownego uruchomienia oddziału potrzeba co najmniej 6 lekarzy pediatrów.

Aby zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko Kierownika Oddziału Dziecięcego z Izbą Przyjęć, wymagane są kwalifikacje – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 lipca 2011 r. w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami. (Dz. U. Nr 151, poz. 896).

Dokumenty należy złożyć w ciągu 14 dni od ukazania się ogłoszenia na adres: Szpital Powiatowy w Radomsku, 97-500 RADOMSKO ul. Jagiellońska 36, w zamkniętej kopercie z adnotacją „NABÓR NA STANOWISKO KIEROWNIKA ODDZIAŁU DZIECIĘCEGO z IZBĄ PRZYJĘĆ” wraz z imieniem, nazwiskiem, adresem i numerem telefonu kontaktowego kandydata.

Szczegóły oferty znajdują się W TYM MIEJSCU.

Jakie działania podejmują władze powiatu i dyrekcja szpitala w celu ponownego uruchomienia oddziału dziecięcego oraz co oferują? Szczegóły w materiale wideo.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko szpital radomsko pediatria oddział dziecięcy nabór pracowników praca szpital radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE