Oddano nowy blok socjalny przy św. Rozalii

Oddano nowy blok socjalny przy św. Rozalii

Towarzystwo Budownictwa Społecznego, 29 października oddało do użytku nowy budynek socjalny przy ulicy św. Rozalii w Radomsku.

Oficjalnego oddania obiektu dokonał prezydent Jarosław Ferenc oraz prezes TBS, Tomasz Wyrzykowski. Blok jest trzypiętrowy i pomieścić ma 18 rodzin. Każde mieszkanie ma około 40m². Lokale wyposażone są w instalacje domofonową, internetową, kuchnie gazowe oraz dwufunkcyjny piec gazowy centralnego ogrzewania. Mieszkania trafią do rodzin, których warunki bytowe są najgorsze. Są to głównie osoby, które od kliku lat wnioskują o zamianę mieszkań i to im złożono propozycje najmu tych mieszkań. Będę to przede wszystkim rodziny z dziećmi.

- To kolejny sukces miasta Radomska i Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Radomsku. Pomoże to 18 rodzinom w trudnej sytuacji finansowej. Nie było by tego sukcesu, gdyby nie wsparcie pana prezydenta miasta Radomska, Jarosława Ferenca, Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego oraz rady nadzorczej spółki. Budowę rozpoczęliśmy zaledwie rok temu, a już dziś możemy oglądać nowy blok socjalny. Warto podkreślić, że rezygnacja ze starych kotłów opalanych węglem i instalacja pieców gazowych to poprawa sytuacji ekologicznej miasta i ułatwienie w walce ze smogiem
- mówił Tomasz Wyrzykowski.

- Dziś oddajemy blok socjalny na 18 rodzin, dzięki temu rodziny te, które obecnie mają kiepskie warunki mieszkaniowe, będzie mogło mieszkać w nowym mieszkaniu. To są małe mieszkania socjalne, ale blok wyposażony jest we wszystkie media, również w ogrzewanie gazowe, dzięki czemu walczymy ze smogiem w Radomsku
- mówił prezydent Jarosław Ferenc.

Bardzo możliwe, że już na początku przyszłego roku w sąsiednim bloku na tej ulicy będzie prowadzona wymiana ogrzewania z węglowego na gazowe, co ma obniżyć zanieczyszczenie powietrza w tej części miasta.

Koszt wybudowania tego budynku wielorodzinnego wynosił około 2,1 mln zł. A powstał przy wsparciu prezydenta Radomska, z budżetu miasta oraz dzięki dofinansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego, które wyniosło około 700 tys. zł, które było dotacją.

Więcej o:
tbs blok socjalny św. rozalii radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE