Oddanie nowej strażnicy OSP Strzałków coraz bliżej

Oddanie nowej strażnicy OSP Strzałków coraz bliżej Fot. UG Radomsko

Powoli do końca zbliża się kompleksowa przebudowa budynku OSP Strzałków. Po starej strażnicy w zasadzie nie ma już śladu. Obiekt zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz jest nie do poznania.

Oko cieszy na pewno odnowiona elewacja, wymieniona i ujednolicona stolarka okienna i drzwiowa oraz piękny taras.

W części garażowej wykonywana została wentylacja i system odciągu spalin. Została zamontowana drabina do wejścia na dach wieży oraz mocowanie pod syrenę alarmową.

Rozbudowa strażnicy polegała na dobudowaniu części garażowej na 5 pojazdów bojowych, powstaniu pomieszczeń socjalnych, biurowych i szkoleniowych. W obiekcie będzie ponadto zlokalizowana mini siłownia z przeznaczeniem nie tylko dla strażaków, ale dla całej społeczności. Obiekt będzie wyposażony w instalację fotowoltaiczną i parkingi. Oblicze zmieni również teren wokół strażnicy.

Okazją do zwiedzania remizy było zebranie sprawozdawcze OSP Strzałków, w którym oprócz druhów i władz Gminy Radomsko na czele w wójtem Romanem Radczycem uczestniczył komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku - st. bryg. Mariusz Wojcieszko.  

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie uroczyste oddania obiektu odbędzie się 1 czerwca 2024 r. Fundusze na rozbudowę strażnicy pochodzą z dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych oraz budżetu Gminy Radomsko. Łączna wartość zadania to 5.841.017,85. złotych.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko strzałków osp strzałków nowa strażnica inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE