Oddali puszki, otrzymali sadzonki i zioła

W Radomsku już po raz drugi zorganizowana została ekologiczna akcja pod hasłem „Zbieramy, nie wyrzucamy”. Każdy, kto przyniósł do Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku 10 zgniecionych puszek aluminiowych, otrzymał nagrody: sadzonki drzew i krzewów lub zestaw 3 glinianych doniczek z terakoty z nasionami ziół.

Organizatorzy akcji (Starostwo Powiatowe w Radomsku), wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Oddziałem Terenowym Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, przygotowali 300 sztuk sadzonek drzew i krzewów (m.in. pęcherznicy kalinolistnej, śnieguliczki, świerku zwyczajnego, wierzby kruchej/białej, bluszczu) oraz 300 sztuk zestawów 3 glinianych doniczek z terakoty z nasionami ziół: mięty, pietruszki i bazylii. Dodatkowo uczestnicy, którzy w dniu akcji nie ukończyli 12 roku życia, otrzymali prezent od Fundacji na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL.

- Puszka jest materiałem permanentnym. Możemy z niej zrobić praktycznie wszystko. Może to być nowa puszka. Mogą to być również inne przedmioty aluminiowe, takie jak rowery, czy hulajnogi, a nawet samochody – wyjaśnia Paweł Wiśnioch z fundacji  „RECAL”.

Dzisiejsza akcja, podobnie jak jej pierwsza edycja, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

- Coraz częściej mówi się, że puszki nie powinny być traktowane jako odpady, a raczej jako źródło bardzo dobrego aluminium. Powiat Radomszczański coraz częściej przyłącza się do akcji ekologicznych, coraz częściej mówimy o tym, że warto być eko i warto dbać o środowisko. Stąd pomysł na taką akcję – mówi Arkadiusz Szczegodziński ze Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Akcja została zorganizowana 5 czerwca, czyli w Światowy Dzień Ochrony Środowiska.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko starostwo radomsko akcja zbieramy nie wyrzucamy recykling puszki fundacja recal zbiórka puszek
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE