Odczuwanie szczęścia to nie kaprys: Joanna Przetakiewicz spotkała się z radomszczankami

Joanna Przetakiewicz – inicjatorka akcji #niebojesie, autorka książki „Nie bałam się o tym rozmawiać” gościła w Radomsku. Podczas spotkania z radomszczankami promowała publikację oraz zachęcała kobiety do odwagi, mówienia o swoich przeżyciach i problemach oraz podejmowania działań, dzięki którym życie stanie się lepsze.

#niebojesie to akcja Joanny Przetakiewicz i ruchu społecznego Era Nowych Kobiet. Ma ona na celu zachęcenie wszystkich kobiet do odwagi i otwartego mówienia o swoich przeżyciach, potrzebach oraz problemach, tak jak zrobiło to dziewięć odważnych kobiet w książce „Nie bałam się o tym rozmawiać”, której premiera odbyła się 15 lipca.

13 lipca autobus Ery Nowych Kobiet Joanną Przetakiewicz na czele, wyruszył w trasę #niebojesie. Przez kolejnych 12 dni będzie dowoził na spotkania w całej Polsce bohaterki książki, liderki ruchu, ekspertów Kliniki Terapii Poznawczo – Behawioralnej Uniwersytetu SWPS oraz Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, w całej Polsce.

W środę 22 lipca 2020 r. autobus dotarł do Radomska.

- Dlaczego Radomsko? Ja osobiście kocham małe miasta. To po pierwsze. Po drugie, w Radomsku mamy fantastyczną liderkę, która stworzyła wiele wspaniałych inicjatyw. Ja bardzo doceniam takie zaangażowanie. W związku z tym Radomsko było na naszej liście od samego początku – mówi Joanna Przetakiewicz.

W swojej książce Joanna Przetakiewicz przytacza rozmowy z dziewięcioma kobietami, które odważyły się odsłonić to, co większość osób starannie skrywa: strach, domową przemoc, seksualną agresję, czy poniżenie ze strony najbliższych.

Na spotkanie w Radomsku zostały zaproszone wszystkie osoby, które szukają inspiracji do zmian. Była to okazja do rozmowy i osobistego poznania kobiet, które nie bały się opowiedzieć o sobie. Każda z tych historii jest dowodem na to, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

- Cel spotkań jest bardzo prosty. Przyjeżdżamy po to, by wspólnie z psychologami powiedzieć Polkom, że odczuwanie szczęścia to nie jest kaprys. Badania wykazały, że tylko 21 procent Polek deklaruje, że są szczęśliwe. Chcę, żeby kobiety przekonały się, że dbanie o siebie to nie jest egoizm. Szukanie osoby, z którą możemy szczerze porozmawiać jest jedną z najważniejszych ludzkich i życiowych potrzeb. Często jest tak, że spełniamy oczekiwania najbliższych, a nie jesteśmy szczęśliwe, ponieważ nie mamy wokół siebie kogoś, kto nas wspiera, kto powie ciepłe słowo. To są jedne z warunków dobrostanu, które należy spełnić – stwierdziła Joanna Przetakiewicz.

Całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na realizację celów statutowych nowopowstającej Fundacji Era Nowych Kobiet.

Więcej o:
radomsko joanna przetakiewicz #niebojesie era nowych kobiet
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE