Odcinkowy pomiar prędkości na A1: już ponad 50 tys. wykroczeń

Odcinkowy pomiar prędkości na A1: już ponad 50 tys. wykroczeń

Już przeszło 53 tysiące kierowców nie zastosowało się do ograniczeń prędkości obowiązujących na budowanym odcinku autostrady A1. Nagminne łamanie przepisów zarejestrowały urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości.

Na odcinku między Piotrkowem Trybunalskim a Tuszynem zarejestrowano 25,7 tys., natomiast pomiędzy Kamieńskiem a Częstochową - 27,4 tys. wykroczeń.

Najwięcej przekroczeń odnotowano w przedziale od 11 do 20 kilometrów. Ci z kierowców, którzy złamali przepisy, muszą liczyć się z mandatami.

Odcinkowe pomiary prędkości na budowanej A1 ruszyły w drugiej połowie stycznia. Pierwszy odcinek od Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego ma blisko 16 km. Drugi odcinek od Kamieńska aż do początku obwodnicy Częstochowy ma niemal 41 km długości. Łącznie pomiarem zostanie objętych blisko 57 km budowanej autostrady A1, z czego ok. 40 km w woj. łódzkim.

Zadaniem odcinkowych pomiarów prędkości jest poprawienie bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pracowników firm budujących autostradę. Podczas próbnego pomiaru prędkości na budowanej autostradzie, rekordzista miał na liczniku prawie 230 km/h.

Wprowadzane rozwiązanie będzie obowiązywało do chwili oddania do użytkowania gotowych, w pełni funkcjonalnych fragmentów autostrady A1 o dwóch jezdniach po trzy pasy ruchu każda. Pierwsze z nich będą gotowe jesienią tego roku.

Więcej o:
radomsko autostrada a1 odcinkowy pomiar prędkości gddkia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE