Od początku grudnia możliwe obostrzenia, m.in. wprowadzenie limitów osób w niektórych miejscach

Od początku grudnia możliwe obostrzenia, m.in. wprowadzenie limitów osób w niektórych miejscach Fot. J. Paszewski

Od początku grudnia planowane jest wprowadzenie obostrzeń. Możliwe jest ponowne ustanowienie maksymalnego limitu osób, które mogą wejść do niektórych miejsc - wynika z zapowiedzi szefa MZ Adama Niedzielskiego. Tematowi obostrzeń poświęcone będzie poniedziałkowe posiedzenie sztabu kryzysowego.

W rozmowie na antenie Radia Plus szef MZ Adam Niedzielski poinformował, że na poniedziałek na godz. 11 zwołany został sztab kryzysowy.

- Zaprosiłem do tego sztabu zarówno ministra Saczkę, czyli Głównego Inspektora Sanitarnego, jak i pana Grzegorza Juszczyka, czyli szefa Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - wskazał.

Jak dodał, analizowana będzie możliwość uszczelnienia granic. Oprócz tego, od początku grudnia, planowane jest wprowadzenie dodatkowych obostrzeń.

Pytany, o jakie ograniczenia chodzi, szef MZ podkreślił, że do momentu posiedzenia sztabu nie chce ujawniać żadnych informacji.

- Zamknięcie szkół nie wchodzi w grę, raczej myślimy o takich ruchach, które będą wyraźnym sygnałem mówiącym o tym, że rośnie ryzyko, bo pojawiło się w otoczeniu nowe zagrożenie w postaci Omicrona - powiedział minister.

Na pytanie, czy chodzi np. o wprowadzenie limitu osób, które mogą wejść do niektórych miejsc, Niedzielski odparł:

- Na przykład limity, ale to musimy sobie dzisiaj przemyśleć dokładnie.

(PAP)

Więcej o:
koronawirus covid-19 obostrzenia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE