Od niedzieli w Radomsku „Świat Toruńskiego Piernika”

Fot. Klaudia Gajda

Do Muzeum Regionalnego im. S. Sankowskiego w Radomsku zawitała nowa wystawa „Świat Toruńskiego Piernika”. Dla zwiedzających czynna będzie od niedzieli, 7 marca. Najpewniej w muzeum będzie aż do końca lipca.

Interaktywna wystawa „Świat Toruńskiego Piernika” przygotowana została przez Muzeum Okręgowe w Toruniu. Ekspozycja prezentuje tradycje toruńskiego piernikarstwa, dawne rzemiosło, a także świat XIX – wiecznego przemysłu i handlu. W scenerii wystawy będą odbywać się warsztaty własnoręcznego formowania pierników dekoracyjnych.

- Na wystawie „Świat Toruńskiego Piernika” możemy wziąć udział w piernikowej przygodzie, na wystawę składa się statek gdzie mamy aranżację kramu, sklepu oraz aranżację piekarni, w ten sposób możemy zobaczyć jak rozwijało się piernikarstwo. Jego historia sięga XIV wieku a samo miasto Toruń zostało założone w XIII wieku, więc można powiedzieć, że historia piernika sięga początków miasta i w raz z nim rozwija się – opowiada Krzysztof Lewandowski z Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Zwiedzanie będzie połączone z wypiekiem i poczęstunkiem piernikami z Fabryki Cukierniczej „Kopernik” S.A. Ekspozycja skierowana do każdej grupy wiekowej, zarówno do dzieci jak i młodzieży, a także osób dorosłych. Informacje na temat wystawy i rezerwacje wejść pod numerem tel. 44 683 56 51 . Bilety wstępu są w cenie 6 zł (normalny), 3 zł (ulgowy).

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Świat Toruńskiego Piernika Radomsko Radomsko Toruń wystawa wystawa piernik Radomsko Piernik Radomsko Muzeum Regionalne Radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE