Od czwartku 27 stycznia szkoły przechodzą w tryb nauki zdalnej

Od czwartku 27 stycznia szkoły przechodzą w tryb nauki zdalnej Fot. TT/MEiN

Od najbliższego czwartku, 27 stycznia uczniowie szkół podstawowych z klas V-VIII i szkół ponadpodstawowych do końca ferii zimowych przechodzą na naukę zdalną. Chodzi o okres do 27 lutego.

We wtorek wieczorem 25 stycznia, w Sejmie odbył się briefing szefa MEiN Przemysława Czarnka i głównego inspektora sanitarnego Krzysztofa Saczki na temat wprowadzenia nauczania zdalnego dla większości uczniów.

Obostrzenia dotyczyć będą uczniów klas V-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Przedszkola, zerówki i klasy I-IV kontynuują naukę stacjonarną.

W okresie nauki zdalnej otwarte będą bursy, będzie także możliwość kontynuowania praktycznej nauki zawodu. Decyzja dotycząca wprowadzenia nauki zdalnej jest podyktowana wzrastającą liczbą przypadków zachorowań na koronawirusa.

W okresie nauki zdalnej będą mogły odbywać się w szkołach konsultacje indywidualne i grupowe dla maturzystów. Szkoły specjalne same będą decydować wraz z rodzicami czy będą kontynuować naukę stacjonarną,czy też przechodzą na naukę zdalną.

W odniesieniu do uczelni Czarnek przypomniał, że działają one według swoich przepisów.

- Rektorzy uczelni samodzielnie podejmują decyzje, w części uczelni już studenci przeszli na naukę zdalną. To są decyzje rektorów poszczególnych uczelni – zaznaczył.

Główny inspektor sanitarny Krzysztof Saczka przekazał, że w ostatnim tygodniu obserwowano w szkołach gwałtowny wzrost liczby ognisk szkolnych i liczby osób objętych postępowaniem epidemiologicznym w tych ogniskach.

Przyznał, że notowane wzrosty zakażeń są dużym wyzwaniem dla pracowników GIS, którzy codziennie muszą przeprowadzać bardzo wiele wywiadów epidemiologicznych, identyfikować wiele ognisk, prowadzić testy, ograniczać kontakty czy nakładać kwarantanny.

Więcej o:
koronawirus covid-19 nauka zdalna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE