Od 6 czerwca będzie można korzystać z placów zabaw i biwakować w lasach

Od 6 czerwca będzie można korzystać z placów zabaw i biwakować w lasach Fot. pixabay.com

Od soboty 6 czerwca będzie można swobodnie korzystać z infrastruktury znajdującej się w lasach oraz parkach narodowych w całej Polsce. Oznacza to, że otwarte zostaną np. miejsca do biwakowania, czy ścieżki edukacyjne.

Lasy zostały ponownie otwarte dla spacerowiczów 20 kwietnia. W związku z koronawirusem wcześniej zostały one zamknięte.

Mimo otwarcia lasów, nadal wyłączona z użytkowania jest mała infrastruktura leśna - place zabaw, wiaty, miejsca biwakowania ścieżki edukacyjne czy miejsca do aktywnego wypoczynku.

W sobotę 6 czerwca zostaną otwarte i te obiekty. Odbędzie się to w ramach kolejnego - czwartego - etapu odmrażania polskiej gospodarki.

W rozporządzeniu dot. otwarcia klubów fitness, teatrów i kin nie ma już zapisów dotyczących małej infrastruktury leśnej oraz miejsc biwakowych, co oznacza, że nie obowiązuje już zakaz korzystania z nich.

Ministerstwo zastrzegło jednak, że nadleśniczowie czy dyrektorzy parków - jeżeli tak uznają - będą mogli pozostawić takie obiekty jeszcze zamknięte.

- Likwidacja zapisów o zamknięciu małej infrastruktury jest możliwa dzięki wysiłkom rządu i wszystkich Polaków w walce z COVID-19. Osobiście się starałem, by otwarcie nastąpiło jak najwcześniej, z drugiej zaś strony by maksymalnie zabezpieczyć zdrowie spacerowiczów - podkreślił szef resortu środowiska Michał Woś.

PAP

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko plac zabaw
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE