Oczyszczanie organizmu dietą

Oczyszczanie organizmu dietą

Sukcesywne oczyszczanie organizmu z toksyn nie tylko znacznie poprawia samopoczucie oraz usprawnia funkcjonowanie całego organizmu, ale także zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób, w tym nowotworowych. Jak oczyścić organizm z toksyn?

Codziennie do naszego organizmu przenika setki szkodliwych substancji pochodzących z pożywienia, powietrza, wody oraz kosmetyków i chemii gospodarczej. W efekcie narządy odpowiedzialne na usuwanie zanieczyszczeń zaczynają gorzej funkcjonować, a naturalne procesy detoksykacji organizmu ulegają spowolnieniu.

Zatruty asymilowanymi z zewnątrz toksynami oraz produktami ubocznymi przemiany materii organizm nie jest w stanie normalnie funkcjonować, co wpływa na nasze ogólne samopoczucie. Częstą konsekwencją takiego stanu jest nadmierne przybieranie na wadze oraz kłopoty z pozbyciem się nadmiaru kilogramów, dlatego w trosce o ogólne zdrowie i piękne ciało warto przynajmniej raz na kilka miesięcy przeprowadzić kurację detoksykacyjną, która poprawi metabolizm i spowoduje przypływ sił witalnych. Wiele na ten temat znajdziesz na stronie medicot.pl.

Kiedy rozpocząć kurację oczyszczającą?

Teoretycznie kurację oczyszczającą możemy przeprowadzić w każdym momencie, a różnorodność terapii pozwoli dobrać np. dietę oczyszczającą względem pory roku i dostępnych na rynku naturalnych produktów m.in. warzyw i owoców. Nieocenioną pomocą w walce z toksynami okazują się soki owocowe i warzywne, które pomagają usunąć z organizmu szkodliwe związki, a także dostarczają cennych witamin i minerałów oraz błonnika.

Objawy zatrucia organizmu toksynami

Chcąc dbać o swoje zdrowie warto wsłuchiwać się w wysyłane przez nasz organizm sygnały i szybko reagować w momencie zauważenia objawów świadczących o jego zatruciu. Do najczęstszych objawów zatrucia organizmu toksynami zaliczamy:

- Przewlekłe zmęczenie
- Brak sił witalnych
- Częste bóle głowy
- Problemy z cerą m.in.: trądzik
- Brak koncentracji i problemy z pamięcią
- Problemy z włosami i paznokciami – łamliwość, osłabienie, nadmierne wypadanie włosów
- Bezsenność
- Problemy trawienne
- Nadmierne przybieranie na wadze
- Osłabienie odporności

Problem toksyn w organizmie na dłuższą metę może powodować szereg poważnych chorób. Warto pamiętać, że codziennie do wnętrza naszego ciała wnikają trujące związki z żywności m.in. wszystkie chemiczne dodatki w postaci zagęstników, konserwantów, barwników etc., metale ciężkie z wody i powietrza oraz inne chemiczne substancje, których w naszym najbliższym otoczeniu nie brakuje. Poważnym zagrożeniem dla zdrowia są także pełne różnorodnych chemicznych dodatków kosmetyki oraz opary chemii gospodarczej, których często nie jesteśmy w stanie uniknąć.

Dieta oczyszczająca organizm

Podczas stosowania diet detoksykacyjnych duży nacisk należy położyć na ilość spożywanej wody i naturalnych, najlepiej samodzielne przygotowanych soków z owoców i warzyw. Wielu specjalistów medycyny naturalnej poleca do każdego posiłku wypić minimum 1 szklankę soku z sezonowych owoców lub warzyw naszej strefy klimatycznej w celu przeprowadzenia kompleksowego detoxu organizmu. Ilość spożywanej wody w trakcie kuracji to minimum 2 litry na dobę. Aby oczyszczanie wodą było jeszcze bardziej efektywne warto dodawać do niej sok z cytryny oraz świeże zioła.

W dietach odtruwających dominującą rolę odgrywają produkty jak najmniej przetworzone i pochodzące z pewnych źródeł m.in.:

Produkty pełnoziarniste – pieczywo, kasze, dziki ryż, płatki owsiane, otręby i zarodki

1. Soki owocowe i owocowo – warzywne
2. Przeciery owocowe
3. Zioła i przyprawy – imbir, cynamon, goździki, mięta, rumianek, tymianek
4. Zielona herbata
5. Naturalny miód

Podczas kuracji oczyszczającej należy zrezygnować ze spożywania wędlin, tłustych mięs, żywności przetworzonej, białego cukru i słodyczy oraz używek. W czasie stosowania diety należy także unikać smażenia i spożywania potraw grillowanych na węglu. Dopuszczalne jest gotowanie, pieczenie i duszenie np. chudych mięs czy warzyw.

Pomocne w odtruwaniu organizmu z toksyn, zwłaszcza dla osób, które nie mają czasu na restrykcyjne przestrzeganie diety okazują się naturalne suplementy pozwalające szybko usunąć z organizmu szkodliwe związki. Jeżeli wybierzemy preparat zawierający komplet aktywnie działających składników możemy być pewni satysfakcjonujących efektów kuracji w postaci poprawy samopoczucia, przypływu sił witalnych i lepszego funkcjonowania całego organizmu.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE