Obroże dla psów – bezpieczeństwo pupila, zadowolenie właściciela

Obroże dla psów – bezpieczeństwo pupila, zadowolenie właściciela Fot. Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Pies i jego obecność w domu to dużo radości, ale także obowiązki. Jednym z przyjemniejszych są wspólne spacery. By były także bezpieczne, potrzebne są również dobrej jakości smycze i obroże. Te ostatnie muszą być wygodne i komfortowe dla czworonoga.

Obroże wykonane z dobrej jakości materiałów i o przemyślanej konstrukcji zapewniają psu komfort i bezpieczeństwo spaceru. To także pewność dla właściciela, że ma panowanie nad psem (oczywiście wtedy potrzebna jest też smycz) i ten nie ucieknie w wyniku zaskakujących zdarzeń.

Obroża to w końcu możliwość przyczepienia do niej adresatki. To estetyczny dodatek dla Twojego psa, który – nie ma co ukrywać – nierzadko swym wyglądem cieszy także Ciebie. Wybierając obrożę, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko kwestie estetyczne, ale także praktyczne. Idealna ich fuzja to dobra inwestycja i zadowolenie osobników znajdujących się po dwóch stronach smyczy.

Obroże dla dużych psów – jakie najlepsze

Przy wyborze obroży warto wziąć pod uwagę wielkość psa. Chodzi o to, by obroża była adekwatna do wielkości psa i jego siły. Dzięki temu nie zerwie się w jak najmniej odpowiednim momencie. Taka obroża powinna być dość szeroka i wykonana z wytrzymałych taśm. Takie taśmy muszą mieć mocne przeszycia wykonane takimi też nićmi. Należy jednak wziąć też pod uwagę, że duże psy to także i wrażliwość, np. jeśli chodzi o skórę.

Dlatego też, by uniknąć obtarć, poleca się obroże z futerkowym czy polarowym podszyciem. Takie obroże materiałowe to duży wybór pod względem kolorystycznym. Szeroka obroża musi przecież pasować do umaszczenia psa i nie odbierać czworonogowi powagi. Czerwone obroże dla psów https://kookitodesign.com/Czerwone-obroze-c36 czy czarne obroże https://kookitodesign.com/czarne-obroze-dla-psow  ze wzorami lub bez to stylistyka dość uniwersalna i bez wątpienia podkreślająca charakter naszego czworonoga. W przypadku psów dużych z długą sierścią oraz tych z wrażliwą skórą sprawdzą się obroże półzaciskowe bez żadnych klamerek. 
 
Obroża dla małego psa

Szerokość obroży dla małego psa nie musi być tak imponująca jak przypadku większych ras. Szerokie obroże byłyby w tym przypadku nieadekwatne do budowy psa, a co najważniejsze – niewygodne. 

Dlatego kiedy wybierasz obrożę dla swojego psa, weź pod uwagę nie tylko oryginalny design (choć to ważny element), ale przede wszystkim komfort czworonoga. Małe psy to delikatne i cienkie szyje – dlatego też obroże powinny być uszyte z giętkich i miękkich materiałów. Najlepiej, gdy od wewnątrz są wyściełane np. polarem.

Małe psy to sama słodycz, dlatego warto ją podkreślić, wybierając różowe obroże https://kookitodesign.com/rozowe-obroze-dla-psow bądź niebieskie https://kookitodesign.com/niebieskie-obroze-dla-psow.

Za każdym razem należy oczywiście perfekcyjnie dobrać rozmiar (długość) obroży. Tylko wtedy sprawdzi się ona w codziennym użytkowaniu. Obroże wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych to funkcjonalność i łatwa konserwacja – ta ostatnia kwestia jest bardzo ważna, gdyż psy uwielbiają niespodziewane przygody w różnym terenie. 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE