Obrady Dziecięcej Sesji Rady Gminy Ładzice

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W gminie Ładzice już po raz drugi odbyły się obrady Dziecięcej Sesji Rady. Uczniowie szkół z terenu gminy wcześniej wybrali spośród siebie przedstawicieli, którzy zostali młodymi radnymi. W środę, 1 czerwca wybrano przewodniczącego i wiceprzewodniczących oraz podjęta kilka ważnych dla młodzieży uchwał.

Wszystko było tak jak na „dorosłej” sesji. Zaczęto od wyborów przewodniczącego rady – w tajnym głosowaniu został nim Jakub Saternus ze szkoły w Jedlnie. Wiceprzewodniczącymi zostali Wiktoria Kempa ze szkoły w Radziechowicach i Filip Syrówka z placówki w Stobiecku Szlacheckim.

- Cieszę się, że udało mi się zostać przewodniczącym, uważam, że praca radnego to trudne zajęcie. Chciałem na własne oczy zobaczyć jak to jest, dlatego kandydowałem – mówił Jakub Saternus.

Podczas sesji radni podjęli kilka uchwał m.in. tę wyrażającą solidarność z Ukrainą, szczególnie z młodzieżą. Zajęto się także tematem organizacji wycieczek edukacyjnych podczas lekcji historii. Młodzi Radni chcą by przy szkołach pojawiło się więcej stojaków na rowery, by organizować międzyszkolne popołudnia taneczne mające na celu integrację.

- Młodzi ludzie mają szansę od kuchni poznać pewne rzeczy jakie dzieją się w samorządzie. Na własnej skórze przekonać się jak to jest być radnym, być odpowiedzialnym za podjęte decyzje – mówił Krzysztof Ciupiński, wójt gminy Ładzice.

Szerszy materiał w piątkowym, 3 czerwca, Serwisie Flesz!

Więcej o:
dzień dziecka ładzice dzień dziecka ładzice
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE